استان ها

وجود مناطق کم برخوردار و برخوردار در یزد، باعث اختلاف طبقاتی زیاد شده است

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز از یزد، محمد علی نژاد حسینیان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر یزد با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش بسیار گسترده است و موضوعات مختلفی دارد و وجود دارد، گفت: مشکلات.”

وی گفت: از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان اعلام شد که 21 نفر در این کارگروه عضویت دارند و این نشان دهنده اهمیت عدالت آموزشی و فرصت های برابر برای آموزش و پرورش است.

مشاور مدیر و دبیر مرکز آموزش جهادی آموزش برابر استان یزد وضعیت شهر یزد را در این زمینه متفاوت دانست و افزود: وجود مناطق کمتر برخوردار و برخوردار در این شهرستان موجب شده است تا افزایش اختلاف طبقاتی و مسئولان محترم می توانند در زمینه آموزش و پرورش کمک کنند

سيد محمدرضا مدارسي استاديزد همچنين افزود: اهميت عدالت در آموزش و پرورش با هيچ كالا و خدماتي قابل مقايسه نيست زيرا اولين جايي كه انسان بعد از خانواده با آن مواجه است مدرسه و نظام آموزشي است.

وی بر رفع تبعیض آموزشی تاکید کرد و افزود: نبود عدالت آموزشی و تربیتی در جامعه اسلامی موجب بروز مشکلات اجتماعی و فرهنگی می شود و باید این موضوع به صورت واقع بینانه بررسی شود و همه مسئولان نسبت به این فعالیت اهتمام داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش و دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد نیز در این جلسه گفت: در همه خانواده ها افرادی هستند که با آموزش و پرورش مرتبط هستند.

حبیب فکوری وظایف قرارگاه جهادی آموزشی را برای شناسایی و تعیین اولویت‌بندی نیازهای مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت و تجهیزات آموزش و پرورش برشمرد و افزودن: نقش اصلی این قرارگاه نیازسنجی، امکان‌سنجی، تنظیم‌گری، مدیریت‌گری. در حوزه آموزش و پرورش، سایر نهادها و سازمان ها ظرفیت تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم و کم برخوردار را دارند.

46