اجتماعی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روزپرستار

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی میلاد حضرت زینب (س) را تبریک گفت.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از وبدا، در پیام دکتر بهرام عین اللهی وشید:

«بسم الله الرحمن الرحیم».

میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) و میلاد پیامبر اکرم (ص) را به شما تبریک می گوییم. این روز تولد بیمار است و صبر و مقاومت بیمار را روز پرستار می نامند.

प्राष्टारान، मनादियान आटार व करमत انسان هستند. کسانی که به نور ایمان و ایثار روح بیمار و مجروح خود را زنده می کنند به دیگران جان می بخشند.

پرستاران تمام وجود خود را فدای آرامش و آسایش دردمندان می کنند و در این اخلاص سرشار از معنویت، شکوه بانوی بزرگ عاشورا حضرت زینب کبری (س) را که مظهر صبر و نفس است آشکار می سازند. -تکیه در میان زنان جهان.

شأن نمازگزار محدود به یک روز از سال نمی شود، بلکه نمازگزار با ایجاد حس شفقت در پرتو خداوند در هر لحظه و هر لحظه به عنوان بنده پروردگار صالح پرچمدار این رسالت خطیر انسانی می شود. .

امروزه پرستاران در نزد مردم عزیزتر و محترمتر از همیشه هستند و این لطف و عنایت خداوند است. فرشته رحمت برحم است; چون با جسم و روحش بیمار است. به بدن بیمار کمک می کنند و به بهبودی او سرعت می بخشند و به روح و روان آرامش و آسایش می بخشند.

انجام اقدامات درمانی دقیق و حساس، مراقبت از ایمنی بیمار، مدیریت بخش های پرمشغله و بدون استرس، مراقبت از خود و زیردستان، به روز رسانی دانش و انجام تحقیقات، شرکت در فعالیت های اجتماعی و خیریه، راهنمایی و راهنمایی بیماران، مراقبت از خود ایجاد امید و اعتماد به بیماران، تهیه گزارش های متنوع و مهم، برنامه ریزی کار بخش و تقسیم کار بین آنها، ارائه گزارش ها و پیشنهادات به پزشکان و کادر درمان، هماهنگی و راهنمایی تیم درمان برای ملاقات نیازهای بیمار، راهگشای بیماران به ویژه سالمندان، ارائه الگوی مهربانی و شفقت در برخورد با کودکان نیازمند، کمک به آموزش و یادگیری دانش آموزان، ضمن مدیریت خانواده و مراقبت از فرزندان، ایفای نقش از مربی و مشاور بهداشتی در جامعه فقط به انسان پرستار گفته می شود.

اگرچه اقدام ارزشمند پرستاران در شرایط عادی کشور جای قدردانی دارد، اما حضور آنان در شور و شوق جنگ هشت ساله و همراهی آنان با مدافعان حرم نقطه عطفی و افتخارآفرینی برای این همکاران عزیز است. کشور ما. با توجه به شیوع بیماری کووید 19 در سه سال گذشته صحنه های دیگری از ایثار و فداکاری برای پرستاران عزیز کیشور ایجاد شد و توانستیم در این عرصه شاهد عملکرد ایثارگرانه، عاشقانه و عالمانه باشیم. پرستاران و سایر کارکنان بهداشتی. پرستاران به عنوان پیشرو در ردیف مدافعان سلامت، برگ زرینی در تاریخ پرستاری خلق کرده اند.

آرامش و تندرستی شما را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

انتهای پیام