عمومی

چرا همیشه خسته‌ایم؟ – سرخط نیوز

بسیاری از مردم می پرسند: “چرا من آنقدر می خوابم که همیشه احساس خستگی می کنم؟”

به روگر سرخط نیوز و به نقل از سرخط نیوز، “اگر با احساس شادی از خواب بیدار شوید و بتوانید فعالیت های روزانه خود را بدون خستگی انجام دهید، این نشان می دهد که خواب سالمی دارید.”

مارک بولوس، متخصص مغز و اعصاب و متخصص سلامت خواب در بیمارستانی در تورنتو، می‌گوید اگر از خواب بیدار می‌شوید که انگار یک ماراتن دویده‌اید یا تمام شب را بیدار بوده‌اید (و احتمالاً این کار را کرده‌اید)، این یک پرچم قرمز است. هشدار.

بولوس می گوید دلایل زیادی برای احساس خستگی افراد وجود دارد و عوامل پزشکی و روانی ممکن است در آن نقش داشته باشند. پزشک ممکن است چندین آزمایش خون مختلف از جمله سطح فریتین و ویتامین را تجویز کند.

اگر متوجه کمبود شدید، پزشکتان می‌تواند انواع مختلفی از مکمل‌ها را توصیه کند تا به شما در رسیدن به سطح مناسب با حداقل عوارض جانبی کمک کند. همچنین ممکن است پزشک شما را از نظر مشکلات بالقوه تیروئید، مانند کم کاری تیروئید، که می تواند باعث خستگی به عنوان یک علامت اولیه شود، معاینه کند و آزمایشاتی را برای شما تجویز کند.

علاوه بر این دلایل، ممکن است دچار اختلال خواب نیز شوید. بولوس می پرسد: اگر با خواب بخوابی، در خواب نمی خوابی. (خواب آپنه یا وقفه به حالتی گفته می شود که شخص در خواب مکث های مکرر داشته باشد.

تمایل به حرکت مداوم پاها، که می‌تواند نشانه‌ای از سندرم پای بی‌قرار باشد – وضعیتی که تقریباً هفت تا 10 درصد افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و با اضطراب و افسردگی همراه است – نیز می‌تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر بگذارد.

همچنین، افرادی که برای مدت طولانی با کووید درگیر بوده اند نیز ممکن است دچار مشکلات خواب شوند زیرا این ویروس می تواند بخشی از مغز را که خواب را مدیریت می کند، تحت تاثیر قرار دهد.

بولوس در پایان توصیه می کند: اگر خواب بدی دیدید، ممکن است لازم باشد به یک متخصص رویا مراجعه کنید.

منبع: besthealthmag

انتهای پیام