اجتماعی

چرا ورزش‌کردن آی‌کیو را تقویت می‌کند؟

ما فکر نمی کنیم که بدن ربطی به مغز داشته باشد. تحق ستحمين، تعريق بدني يكيك از جميع راهها براي هوش و حفز در تا دورانِ ـري است.

بر اساس گزارش ما، فرادید نوشته است: «اگر می‌خواهید سلامت خود را بهبود ببخشید، باید ورزش کنید. اما ورزش چگونه به مغز کمک می کند؟ ما فکر نمی کنیم که بدن ربطی به مغز داشته باشد. تحق ستحمين، تعريق بدني يكيك از جميع راهها براي هوش و حفز در تا دورانِ ـري است.

مطالعه ای که در آلمان انجام شد نشان می دهد که افراد مسنی که ورزش های سبک مانند باغبانی انجام می دهند، 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به زوال عقل در سنین بالا قرار دارند.

آزمایش دیگری نشان داد که سالمندانی که در طول هفته برای چند دقیقه به آرامی راه می‌رفتند، در تست‌های توجه و حافظه امتیاز بهتری کسب کردند. اما تنها افراد مسن نیستند که از این ورزش سود می برند. کودکانی که پیاده تا مدرسه می روند تمرکز بیشتری نسبت به سایر همکلاسی های خود دارند که با ماشین به مدرسه می روند و همچنین در امتحانات خود نمرات بهتری می گیرند.

یکی از دلایل آن این است که ورزش باعث بهبود گردش خون (و البته اکسیژن) مغز می شود که باعث می شود انرژی بیشتری برای تفکر فراهم شود.

دلیل دیگر می تواند این باشد که ورزش رشد سلول های عصبی را افزایش می دهد و احتمالاً باعث افزایش ترشح برخی از فرستنده های عصبی و هورمون های رشد می شود که برای سلامت کل مغز ضروری هستند. همه این موارد منجر به تمرکز و حافظه بهتر می شود.

انتهای پیام