عمومی

چرخه هوش تهدید اطلاعاتی – سرخط نیوز

عامل هوشمند سیستمی است که با شناسایی محیط اطراف خود پس از تجزیه و تحلیل و بررسی، شانس موفقیت خود را افزایش می دهد. هوش مصنوعی زندگی افراد بیشتری را در آینده تحت تاثیر قرار خواهد داد. کسب و کارها از سیستم های هوش مصنوعی برای مقابله با تهدیدات سایبری استفاده می کنند. بر این اساس، دو سوم سازمان‌ها تأیید کرده‌اند که بدون استفاده از هوش مصنوعی، نمی‌توانند در برابر تهدیدات واکنش مناسب نشان دهند. به این ترتیب با افزایش تعداد ابزارها، شبکه ها و روابط کاربری که حاصل توسعه سیستم های ابری، اینترنت اشیا و فناوری های ارتباطی است، سازمان ها باید امنیت سایبری خود را ارتقا دهند. سیستم‌های دفاع سایبری آینده قطعا باید قابلیت‌های هوشمندی برای درک، پیش‌بینی و جلوگیری از انواع حملات سایبری پیچیده داشته باشند. نکته مهمی که وجود دارد این است که به جای استفاده از هوش مصنوعی، باید روی راه حل های سنتی تمرکز کنیم: کنترل، نظارت و درک تهدیدات احتمالی. سپس، با دانستن اینکه کاربران چه کسانی هستند، از چه دستگاه‌هایی برای چه اهدافی استفاده می‌کنند، و اطمینان از اینکه این سیستم‌ها می‌توانند توسط هوش مصنوعی محافظت شوند، می‌توانیم استفاده از هوش مصنوعی را آغاز کنیم.

اگر کمی به عقب برگردیم و تاریخ جنگ ها را مرور کنیم، می بینیم که کارشناسان نظامی از تکنیک های مختلفی برای جمع آوری و رمزگذاری اطلاعات استفاده می کردند تا دشمن نتواند به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کند. از رمزگشایی کدهای پیچیده معمایی گرفته تا عملیات جاسوسی، در همه موارد از تکنیک های پیچیده ای برای جمع آوری اطلاعات، رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات استفاده شده است، با این حال، همه این روش ها در طول زمان تغییر کرده اند. علاوه بر فناوری‌ها، ابزارهایی برای ردیابی، تجزیه و تحلیل و مقابله با تهدیدات نیز تکامل یافته‌اند. فایل های رمزگذاری پیچیده با پیام های رادیویی جایگزین شدند، بنابراین امروزه شکستن پیام های رمزگذاری شده یا عبور از لایه های امنیتی دشوارتر است. با این حال، خطای انسانی هنوز نقطه ضعف مکانیسم های امنیتی است. برای بسیاری، عدم درک مقیاس و تعیین میزان خطرناک بودن یک تهدید بالقوه، عدم درک یا تفسیر جرایم سایبری و نحوه عملکرد آن، و به دنبال آن عدم اطمینان به امنیت داده ها و اطلاعات اولین اشتباهی است که مرتکب می شوند و مسیر هک شدن است. زیرساخت ها بهبود خواهد یافت. اگر فکر می کنید تمام نقاط ضعف احتمالی که باعث آسیب پذیری زیرساخت می شود را برطرف کرده اید، باید بدانید که این دیدگاه اشتباه است و ممکن است حفره های امنیتی زیادی در زیرساخت های ارتباطی پنهان باشد که از دید شما پنهان بماند. به همی دیلیل است که شرکت بروند بری که کیبری کیبری.

اطلاعات تهدید اطلاعاتی است که از جمع آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها به دست می آید و می تواند برای مقابله با تهدیدات سایبری مورد استفاده قرار گیرد. به طور دقیق، تهدید بالا یا تهدید سایبری بالا به اطلاعاتی اطلاق می شود که سازمان ها می توانند از آنها برای مقابله با تهدیدات سایبری استفاده کنند. برخلاف داده های خام، تهدید نیازی به تجزیه و تحلیل از قبل ندارد. بنابراین پس از جمع آوری داده ها، تهدید پردازش و تحلیل می شود تا کارشناسان بتوانند از این اطلاعات برای تصمیم گیری درست استفاده کنند. هوش تحمد به جای آين‌كه يك فراشة end-to-end بهدا، مبتني بر يك فراشة به‌نام کركه هوش تهمه است. این فرآیند یک چرخه است زیرا ممکن است در حین اجرا سؤالات و خلأهای جدیدی در اطلاعات ایجاد شود یا الزامات جدیدی در مجموعه تعریف شود که بازگشت به مرحله اول را اجتناب ناپذیر می کند. به‌تور سوم، کیکله هوشیار سیبیری از زیر شکه شده است:

چرخه

– برنامه نویسی و جهت: الزامات جمع آوری داده ها مشخص شده است. در این مرحله سوالات قابل تبدیل به اطلاعات عملیاتی مطرح می شود.

– جمع آوری: پس از تعریف نیازمندی ها، داده های خام مربوط به تهدیدات فعلی و آتی جمع آوری می شود. در این زمینه می توان از منابع مختلف تهدید مانند گزارش ها و اسناد داخلی، اینترنت و سایر منابعی که اطلاعات موثق دارند استفاده کرد.

– پردازش: در این مرحله داده های جمع آوری شده با برچسب ها سازماندهی شده و اطلاعات صحیح یا غلط اضافه می شود و آلارم های غلط مثبت حذف می شوند. علاوه بر این، راه حل هایی مانند SIEM و SOAPA برای تسهیل سازماندهی داده های جمع آوری شده استفاده می شود.

– تحلیل و تحلیل: این مرحله با جمع آوری و انتشار اطلاعات ساده متفاوت است. در این مرحله با استفاده از روش‌های تحلیل ساختاری، داده‌های پردازش‌شده قبل از مرحله مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند تا فیدهای تهدید سایبری ایجاد شود و تحلیل‌گران با کمک آنها بتوانند تهدیدات IOC (شاخص‌های سازش) را شناسایی کنند. از جملة تعليقات تحميل به لينكها، وبسيتها، ايميلها، ايميل ايميل و كليدها جستري كلدها ك.

– آناتورا: در این مرحله خروجی با توجه به نیاز افراد تجزیه و تحلیل می شود. قابلیت ردیابی در این فاز همان است که باعث تداوم بین چرخه ها می شود.

– بازخورد: متخصصان اطلاعات خروجی را دریافت کرده و بررسی کرده اند که آیا راه حل های ارائه شده به درستی به سوالات پاسخ داده اند یا خیر. اگر پاسخ با انتظارات مطابقت داشته باشد، چرخه به پایان می رسد، در غیر این صورت نیاز به تازگی تعریف شده و مرحله اول از ابتدا شروع می شود.

همانطور که می بینید، اطلاعات تهدیدات سایبری اطلاعاتی در مورد تهدیدها و عوامل تهدید جمع آوری می کند که به کاهش حوادث سایبری کمک می کند. در آن روش، توسعه و پیشرفت هوش مصنوعی مبتنی بر یک حرکت چرخشی است که از آن به عنوان چرخه هوش یاد می شود. در این چرخه که شامل جمع آوری داده ها، برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی است، الزامات امنیتی تعیین می شود و از این اطلاعات برای ساخت اطلاعات استفاده می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که قسمت تحلیل و تحلیل چرخه با قسمت جمع آوری و انتشار اطلاعات متفاوت است. بنابراین اگر سازمانی به حد بلوغ رسید باید این چرخه را اجرا کند.

هوش تحميل بري انجموه راح حل

تجزیه و تحلیل اطلاعات امنیتی مبتنی بر یک رویکرد تفکر دقیق است که از تکنیک های تجزیه و تحلیل ساختار یافته برای اطمینان از اطمینان و عدم قطعیت در شناسایی و مدیریت تهدیدها استفاده می کند، به طوری که تحلیلگران از هوش تهدید فقط برای حل مشکلات دشوار استفاده نمی کنند، بلکه از روش های تحلیل ساختاریافته استفاده می کنند.

الگوریتم گوگل برای مقابله با تهدیدات

سازمان ها می توانند از هوش مصنوعی برای تقویت زیرساخت های امنیتی خود استفاده کنند. نمونه های زیادی در این زمینه وجود دارد. به عنوان مثال، Gmail از یک ماشین یادگیری برای مسدود کردن ایمیل ها استفاده می کند. به گفته گوگل، الگوریتم این شرکت روزانه 122 میلیون هرزنامه را مسدود می کند. IBM از سیستم یادگیری ماشینی برای شناسایی تهدیدات سایبری و ارائه راه حل های امنیت سایبری استفاده می کند. علاوه بر این، گوگل از یک ماشین یادگیری عمیق برای سازماندهی ویدیوهای ذخیره شده در ابر شرکت (یوتیوب) استفاده می کند. در این زمینه، ویدئوهای ذخیره شده در سرور بر اساس محتوا و زمینه آن ها تحلیل می شوند و در صورت شناسایی مورد مشکوک، هشدار امنیتی را برای کارشناسان ارسال می کنند. به همین دلیل، فیلم های دارای حق چاپ که در این سایت آپلود شده اند به سرعت شناسایی و حذف می شوند. Balbix از یک ماشین یادگیری برای محافظت از زیرساخت فناوری اطلاعات در برابر نقض داده ها و پیش بینی فعالیت های مخاطره آمیز استفاده می کند.

آمارها به وضوح نشان می دهد که به زودی سیستم های مجهز به هوش مصنوعی بخشی از صنعت امنیت سایبری خواهند شد. علاوه بر این، هکرها نیز از هوش مصنوعی برای آسیب رساندن به سازمان ها استفاده می کنند تا خود این فناوری به سوژه ای در برابر تهدیدات سایبری تبدیل شود و باید برای حفاظت از آن چاره اندیشی کرد.

6565