اجتماعی

چند راه ساده برای افزایش سرعت اینترنت

اگر می خواهید با این راه حل ها آشنا شوید، با ما همراه باشید.

روتر را حرکت دهید

آیا روتر خود را در کمد خود قرار داده اید؟ این اصلا ایده خوبی نیست. دیوارها، کمدها و حتی قفسه‌های کتاب می‌توانند سیگنال‌های Wi-Fi را کاهش دهند. بنابراین، تغییر به یک روتر فیزیکی می تواند تأثیر زیادی بر سرعت دسترسی و سیگنال Wi-Fi داشته باشد. بنابراین قبل از خرید بهترین مودم با 5G از نمایندگی، به موقعیت روتر توجه کنید، حتی اگر مودمی که می خواهید بخرید قیمت مناسبی داشته باشد.

ببیشتر بخوانید:

مکان مناسب روتر به خانه شما بستگی دارد، اما سعی کنید روتر را در گوشه ای، زیر کمد یا داخل مخفی نکنید. هرچه روتر مرکزی تر و بالاتر باشد، نتیجه بهتر است. هدف این است که دستگاه های اصلی خود مانند لپ تاپ، کنسول و غیره را تا حد امکان به روتر نزدیک کنید.

از کابل استفاده کنید

گاهی اوقات فراموش می کنیم که سیم ها هنوز آنجا هستند. اتصال سیمی معمولاً بر اتصال بی سیم ترجیح داده می شود، زیرا اتصال سیمی سریعتر و پایدارتر است و نمی تواند دستگاه های دیگر را تحت تأثیر قرار دهد. تنها نقطه ضعف این راه حل این است که مکان های قرار گرفتن دستگاه های شما را محدود می کند و ممکن است به اندازه اتصال بی سیم راحت نباشد. با این حال، اگر به اینترنت پرسرعت نیاز دارید، استفاده از کابل می تواند گزینه خوبی باشد. برخی از روترها دارای پورت های داخلی هستند و فقط باید آنها را با کابل وصل کنید.

کانال یا باند را تغییر دهید

سیگنال های Wi-Fi به کانال ها تقسیم می شوند. روتر شما از یک کانال Wi-Fi ویژه برای حفظ ارتباط با دستگاه های موجود در خانه استفاده می کند. اگر همسایگان نزدیکی دارید که از یک کانال Wi-Fi استفاده می کنند، همه چیز می تواند به سرعت شلوغ شود. در این شرایط تغییر کانال می تواند این مشکل را حل کند. هر روتر دستورالعمل های متفاوتی برای این کار دارد و برای تغییر کانال بهتر است ابتدا با توجه به روتری که در اختیار دارید درباره نحوه انجام آن تحقیق کنید.

روتر خود را ارتقا دهید

روترها از نظر عملکرد و قیمت بسیار متفاوت هستند. اگر مناطقی در خانه شما وجود دارد که سیگنال وای فای به خوبی نمی رسد، احتمالاً باید مکان و زمان پخش وای فای را تغییر دهید. اگر خانه شما بزرگ است، احتمالاً باید از روتری استفاده کنید که بتواند سیگنال ها را به نقاط اطراف خانه ارسال کند. معمولا خانه ها و آپارتمان های کوچکتر به سیستم های ساده تری نیاز دارند.

یک رمز عبور برای Wi-Fi بگذارید

به احتمال زیاد مجبور نیستیم این نکته را به خاطر بسپاریم، اما تنظیم Wi-Fi ضروری است. این روش برای دور نگه داشتن هکرها و همسایگان از استفاده از اینترنت ضروری است، زیرا استفاده همسایگان از اینترنت می تواند سرعت روتر وای فای را کاهش دهد. مطمئن شوید که از رمزگذاری AES استفاده می‌کنید که ایمن‌ترین و سریع‌ترین گزینه امنیتی است.

دستگاه را از اینترنت جدا کنید

اتصال همزمان دستگاه به اینترنت می تواند مشکل ساز باشد. بنابراین، هر دستگاهی را که به اینترنت نیاز دارد به وای فای متصل کنید و بقیه دستگاه ها را متوقف کنید. روترهای خوب معمولاً کنترل اولویت را برای دستگاه ها یا خدمات خاص ارائه می دهند. این روش راه حل مفیدی است و به شما کمک می کند هنگام تماشای آنلاین فیلم مطمئن شوید که اینترنت شما قطع نمی شود.

کامپیوتر خود را بررسی کنید

این نکته مختص رایانه ها است: اگر رایانه یا لپ تاپ شما به اینترنت دسترسی دارد، اما بقیه دستگاه های شما اینترنت پرسرعت دارند، Task Manager یا Activity Monitor را باز کنید و ببینید کدام برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند. برخی از برنامه ها قابلیت به روز رسانی خودکار را دارند، اما در واقع به آن نیازی ندارند. اگر این برنامه ها همیشه در پس زمینه آپدیت شوند، اینترنت قطع می شود.

با ISP خود تماس بگیرید

اگر همه این راه ها را امتحان کرده اید و اینترنت شما همچنان خراب است، همیشه می توانید با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید. آنها ممکن است یک تکنسین را به خانه شما بفرستند یا به شما کمک کنند مشکل اصلی کاهش سرعت اینترنت را تشخیص دهید. بنابراین، اگر تمام روش های ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید و از سرعت اینترنت راضی نیستید، با ISP خود تماس بگیرید.

در نهایت مشکل کاهش سرعت اینترنت یک مشکل بسیار رایج است که خوشبختانه راه حل های متعددی برای آن وجود دارد. با 10 روش ذکر شده در این مقاله می توانید سرعت اینترنت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و بهره وری خود را افزایش دهید. بنابراین، اگر از سرعت روتر وای فای خود راضی نیستید، این را در نظر داشته باشید.

5858