اجتماعی

کارخانه سیمان دورود به صندوق توسعه ملی محیط زیست معرفی می‌شود

есنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست کشور گفت: کارخانه سیمان به صندوق توسعه محیط زیست کشور معرفی شد.

علی سالاروند امروز 25 آذرماه در نشست مشترک با مدیران کارخانه سیمان شهرستان درود به منظور طرح مشکلات زیست محیطی این صنعت واحد که توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد، گفت: ورود به عرصه حوزه شهری باید راهکارهای مناسب و موثری را برای رفع دغدغه های شهروندان ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه فاز 3 این کارخانه به دلیل استفاده از دو الکتروفیلتر پشت سر هم به دلیل نوسانات برق دچار شوک شده و ممکن است آلودگی ایجاد کند، گفت: محیط زیست آماده است تا دولت در سال جاری برای این صنعت تسهیلات بگیرد. به منظور حل مشکل آلودگی

مدیر حفاظت محیط زیست کشور از لزوم اجرای گاز مورد نیاز صنعت در فصل سرما به منظور جلوگیری از استفاده دیگر آلاینده ها در هوا خبر داد.

در ادامه این نشست مدیر کارخانه سیمان دورود گفت: کارخانه درود سیمان آمادگی لازم را برای انجام الزامات زیست محیطی دارد و می داند که ملزم به رعایت الزامات زیست محیطی است.

ساکی افزود: با پیگیری های انجام شده، بخشی از اعتبار ایجاد فیلتر سیمان فاز 3 جدید تامین می شود و در صورتی که مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان کمتر از 18 ماه باشد، مشکلات زیست محیطی کارخانه سیمان خواهد شد. به طور کامل حذف شود.

به گزارش سرخط نیوز، در پایان این جلسه مقرر شد کارخانه سیمان دورود با همکاری و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست این کارخانه را در مدت 18 ماه به روز رسانی کند. کے کے

انتهای پیام