اجتماعی

۶۰ درصد جامعه هدف بنیاد شهید “زنان” هستند

رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفتند که اکثریت جامعه هدف زنان را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش سرخط نیوز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دویست و یکمین جلسه مشاوران هیأت وزیران در امور ایثارگران که با موضوع داوطلبان زن برگزار شد، گفت: آنان زن و مرد هستند. در واقع، نزدیک به 60 درصد از جمعیت را زنان و شاید کمتر از 40 درصد را مردان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: زنان، همسران و مادران الگوی منحصر به فرد و منحصر به فردی دارند و این الگو قابل کتمان نیست. آماری را در رابطه با خانواده ها در کشورهای اروپایی خواندم که بر اساس آن سنتی ترین کشور نزدیک به 20 درصد خانواده و برخی کشورها 60 درصد و یک کشور نیز 80 درصد خانواده داشته اند. آن نشم می‌دهد مساعلا گودیه داکر توضیح داده شده است

قاضي زاده هاشمي با تقديم بر تحميل توجه به زن و قديمة، تصريح كرد: قرآة كار في القلابة اسلامي ما تحميل قديمة است. تشکیل خانواده، حفظ خانواده، حفظ خانواده و ارتقای آن به خاطر تربیت نسلی سالم، از نظر جسمی و روحی برای ما مهم است و این با بقیه دنیا متفاوت است. مفهوم خانواده در دیدگاه اسلام از آن جهت خاص است که تفاوت در تشریفات و ارزش ها، وظایف و احکام خانواده را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه در این 40 سال در حوزه زنان و خانواده بسیار کم کار کرده ایم، افزود: در تمام دستگاه های کشور شبکه مشاور داریم و در همه دستگاه های اجرایی مشاور و داوطلب زن وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید و امر گفت: بسیاری از وظایف اجرایی را به مشاوران بنیاد عمور ابلاغ کرده ایم. علاوه بر تفاهم نامه، مشاوران امور بانوان و مشاوران امور بانوان در حاشیه باشند و همکاری کنند. اگر این اتصال روی دستگاه شکل بگیرد، کار خواهد کرد.

انتهای پیام