استان ها

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی در استان فارس تا15 اسفند1401

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی در استان فارس تا15 اسفند1401

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز از فارس، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۵۳۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۶۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۸۴۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۶۵۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۰ هزار و ۶۹۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۹۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۳۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۶۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۶۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۷۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۳۷ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف