استان ها

آسمان لرستان بارانی می شود

به گزارش سرخط نیوز لرستان، اداره کل هواشناسی لرستان امروز نوزدهم آذرماه در تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای اعلام‌کرد : طی امروز تا روز سه شنبه جو منطقه نسبتا آرام می باشد و پوشش ابر و گاهی افزایش سرعت وزش باد پدیده های غالب منطقه می باشند.

از روز چهارشنبه سامانه بارشی قابل ملاحظه ای به جو استان وارد می شود که تا عصر روز پنجشنبه بر روی منطقه فعال می باشد. در این مدت علاوه بر افزایش پوشش ابر و گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه ای برای همه نقاط استان بارش باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان در شهرهای سردسیر رگبار برف و در ارتفاعات و گردنه ها بارش برف انتظار می رود. این شرایط ناپایدار می تواند مخاطراتی همچون اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و کولاک برف در جاده های کوهستانی و گردنه ها و مه آلود شدن هوا و کاهش میدان دید افقی را به همراه داشته باشد.

برای روز جمعه جو نسبتا آرامی را انتظار داریم. از نظر نوسانات دمایی، طی ۲۴ ساعت آینده دماهای روزانه روند افزایشی و دماهای شبانه روند کاهشی را نشان می دهند.

46