عمومی

آغاز به کار نخستین صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از هوش مصنوعی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز از آغاز به کار نخستین صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی کشور در این استان خبر داد.

آغاز به کار نخستین صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت  از هوش مصنوعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ حسین کلانتری خلیل آباد روز یکشنبه در حاشیه رویداد علمی و نمایشگاه هوش مصنوعی کشور که از روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج آغاز به کار کرده است، گفت: این صندوق از شرکت‌های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی کشور در ابعاد مختلف حمایت خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: رویدادعلمی ونمایشگاه هوش مصنوعی کشور این امکان را به وجود آورد تا بتوان در مسیر حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان هوش مصنوعی حمایت لازم به عمل آید.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز ادامه داد: تلاش‌ها بر این است تا با تقویت شرکت‌های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی، زمینه گسترش فعالیت‌ها و دستیابی به نوآوری را در کشور و استان البرز فراهم کرد.

 

کلانتری خلیل آباد گفت: دفتر صندوق نوآوری و شکوفایی هوش مصنوعی کشور در استان البرز مستقر است و از این استان به تمام مناطق کشور خدمات دهی خواهد داشت.