بین الملل

آغاز عملیات حج تمتع از سوم خردادماه ۱۴۰۲

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد؛

 
سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از آغاز عملیات حج تمتع از سوم خردادماه ۱۴۰۲ خبر داد و برنامه‌های هما را جهت انجام هرچه بهتر این عملیات بزرگ تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسام قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از آغاز عملیات حج تمتع از سوم خردادماه ۱۴۰۲ خبر داد و با اعلام برنامه‌ریزی جهت انجام عملیات بزرگ حج تمتع سال ۱۴۰۲، برنامه‌های “هما” را جهت انجام هرچه بهتر این عملیات بزرگ تشریح کرد.

بر این اساس، اعزام ۸۹ هزار زائر از ۲۱ فرودگاه کشور، از سوم خردادماه آغاز شده و سوم مردادماه به پایان می‌رسد.

عملیات اعزام زائران با ۳۸۷ پرواز برنامه‌ریزی شده برای پرواز‌های رفت حجاج و ۳۸۷ پرواز جهت پرواز‌های برگشت، انجام خواهد شد.

به گفته سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تعداد ۱۱ فروند هواپیما جهت انتقال زائران در نظر گرفته شده و معاونت‌های بازرگانی، مهندسی و تعمیرات و سایر قسمت‌ها با جدیت و همت‌حداکثری در حال آماده‌سازی ناوگان برای انجام بهترین و ایمن‌ترین خدمات برای انتقال حجاج هستند تا با هماهنگی شکل گرفته، عملیات بسیار منظم و کم‌تأخیری به ثبت برسد.

به گزارش روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با هدف رفاه هموطنان اهل تسنن، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در دو شهر چابهار و قشم نیز عملیات ویژه پروازی خواهد داشت.

گفتنی‌است در سال گذشته “هما” با میانگین ۲۰ دقیقه تأخیر یکی از بهترین عملیات‌های جابجایی حجاج را در سال‌های اخیر به انجام رساند.

انتهای پیام/