فرهنگ و هنر

آمادگی مشهد برای استقبال از ۱۰ میلیون زائر نوروزی

سرخط نیوز/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، در حال آماده‌سازی از استقبال حدود ۱۰ میلیون زائر نوروزی هستیم.

یعقوبعلی نظری در قرارگاه زیارت اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران بارگاه منور رضوی، تمام امکانات لازم در حال فراهم شدن است و نشست‌هایی برای هماهنگی بیشتر و با موضوعات مشخص، در حال برگزاری است تا امکان بیشترین خدمت‌رسانی فراهم شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه‌ریزی برای ارئه خدمت از تاریخ ۱۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ در حال شکل‌گیری است که اوج حضور زائر در بازه‌های مختلف در نظر گرفته شده است؛ بر همین اساس تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اسفند ماه و ۲۴ اسفند تا ۲ فروردین ماه قبل از آغاز ماه رمضان پیش‌بینی شده و با توجه به قصد ۱۰ روزه برخی از زائران، ارائه خدمت تا ۱۵ فروردین ماه در نظر گرفته شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به موضوع تامین و توزیع مایحتاج مورد نیاز و ارزاق اساسی در این ایام خاطرنشان کرد: ظرفیت اسکان رسمی زائران در شهر مشهد حدود ۱۶۰ هزار اقامت شبانه هتل، هتل آپارتمان، میهمان‌پذیر، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی را شامل می‌شود و لازم است سایر ظرفیت‌های اسکان نیز برای ارائه خدمت مد نظر قرار گیرد و برای آن برنامه‌ریزی شود.

نظری به حضور راهنمای زائر به صورت میدانی نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از زائران ممکن است در شهر دچار مشکلاتی شوند و نیاز است تا از ظرفیت راهنمای زائر در این خصوص به خوبی بهره برد و در این خصوص شهرداری در حال برنامه‌ریزی برای راهنمای زائر موتوری است.

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی اضافه کرد: همچنین شماره تلفن ۳۷۰۴۵ برای راهنمایی تلفنی زائران در نظر گرفته شده که در تماس از خارج استان به پیش‌شماره نیاز است.

انتهای پیام