اجلاسیه کنگره جهانی حضرت رضا (ع)؛ امروز در مشهد

با حضور اندیشمندانی از ۶ کشور جهان

اجلاسیه کنگره جهانی حضرت رضا (ع)؛ با حضور اندیشمندانی از ۶ کشور جهان امروز در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دومین اجلاسیه از پیش نشست‌های پنجمین کنگره جهانی حضرت رضا (ع)  امروز در آستانه سالروز ولادت امام رضا (ع) با سخنرانی ۲۰ میهمان داخلی و خارجی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: این کنگره با شعار «اندیشه تمدنی حضرت رضا (ع)؛ عدالت برای همه، ظلم به هیچکس» امروز  از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با پیام مرجع و مفسر عالیقدر آیت الله جوادی آملی آغاز به کار می‌کند و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی  ادامه می‌یابد.

عبدالحمید طالبی افزود: نشست‌های چهارگانه شامل، عقلانیت و عدالت در مکتب رضوی، رویکرد تمدنی و جهان شمول به آموزه‌های رضوی، سیره اجتماعی امام رضا (ع) آموزه‌ها و کارکرد‌ها  و استقرار عدالت بر مبنای احترام به کرامت بشری در سنت عملی رضوی از برنامه‌های این اجلاسیه  است.

وی گفت:
سخنرانی دکتر حسین اوزجان از ترکیه و خانم دکتر ربکا مسترتون استاد کالج اسلامی لندن در نشست سوم درباره ابعاد سیره اجتماعی امام رضا (ع) و حجج اسلام دکتر آذربایجانی، دکتر جهانگیری، دکتر عبدالمنعم الزبن و خانم دکتر نظمینه دانجی (فارغ التحصیل دانشگاه سوآز و رئیس بخش مطالعات عربی موسسه المهدی) به بیان مطالبشان با موضوع استقرار عدالت بر مبنای احترام به کرامت بشری در سنت عملی رضوی  در نشست چهارم  که عصر امروز برگزار می‌شود سخنرانی خواهند کرد.

این اجلاسیه در بخش سخنرانان ویژه نیز از اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران و نیز امام محمد عاصی، امام جماعت واشنگتن میزبانی می‌کند.

خروج از نسخه موبایل