بین الملل

ادعای وزیر جنگ تل آویو: حزب الله بهای سنگینی می‌پردازد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز، همزمان با سخنان معاون دبیر کل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه حملات دشمنان به غیرنظامیان، بدون پاسخ نخواهد ماند و حزب الله در قلب جنگ با رژیم صهیونیستی قرار دارد، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی مدعی شد که حزب الله بهای سنگینی بابت مشارکت در جنگ خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» به نقل از «رادیو ارتش رژیم صهیونیستی»، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی عصر شنبه مدعی شد که حزب الله لبنان بهای سنگینی را برای شرکت در جنگ پرداخته است.

گالانت مدعی شد:«حزب الله تصمیم گرفت در جنگ شرکت کند و بهای سنگینی می‌پردازد.»

«نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان امروز شنبه تأکید کرد که دشمنان مقاومت، به شدت از توانمندیهای آن واهمه دارند و به همین دلیل در مسیر نابودی گام برمی‌دارند.

قاسم با بیان اینکه حملات دشمنان مقاومت به غیرنظامیان، بدون پاسخ نخواهد ماند، گفت: «کشورهای غربی از جنایات و کشتار رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند و آنان نیز در این مسئله شریک هستند.»

 

وزیر جنگ رژیم صهیونیست گفت: «ما باید هوشیارانه برای همه احتمالات آماده شویم زیرا چالش‌های بزرگتری در پیش است .روز حمله به عنوان روزی که نابودی نهایی حماس آغاز شود، در خاطره خواهد ماند.»

گالانت خطاب به صهیونیست‌ها افزود: «ما در این راستا کار می‌کنیم، این مسئله زمان می‌برد و هزینه‌هایی نیز برای آن وجود دارد و چالش‌ها بیشتر خواهد بود. شما باید این را در نظر بگیرید. ما باید برای هر شرایطی آماده باشیم.»

 این در حالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا از حملات محتمل هزاران موشک و راکت حزب الله لبنان به سوی نیروهای این رژیم خبر داد.

 یکی از سخنگویان ارتش رژیم صهیونیستی  گفت: «۱۳۰ هزار تیر موشک و راکت حزب الله اسرائیل را تهدید می‌کند.»

«بروس هافمن» تحلیلگر ارشد اندیشکده آمریکایی «شورای روابط خارجی» اخیرا در تحلیلی در زمینه توان موشکی حزب الله لبنان نوشت: «در سال ۲۰۰۶، حزب الله زرادخانه‌ای از ۱۵ هزار موشک در اختیار داشت. امروزه ۱۰ برابر این عدد را داراست. خطر یک جنگ دو جبهه یا شاید سه جبهه در صورت بروز خشونت در کرانه باختری، اسرائیل را تهدید می‌کند.»

 پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.