علمی و پزشکی

ارائه بیش از ۶۳۸ هزار خدمت درمانی به حجاج در عربستان / ۴۱ زائر ایرانی بستری در مکه

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی در ایام حج تمتع گفت: در مجموع بیش از ۶۳۸ هزار خدمت بهداشتی و درمانی به حجاج ارائه شده است.

به گزارش سرخط نیوز و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر ؛ دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خردادماه جاری و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا روز ۲۲ تیرماه،   ۶۳۸ هزار و ۲۳۵ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز درمانی ثابت و سیار هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.

وی افزود: در این مدت در مجموع،  ۴۸۰ هزار و ۷۹۳ مورد ویزیت عمومی، تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، بیمارستان هلال‌احمر و بیمارستان‌های صحرایی هلال‌احمر در عرفات، منا و مشعر به حجاج ارائه شده است.  

کولیوند گفت: در این مدت ۲۴۱۱ مورد بستری،   ۲۵ هزار و ۹۱۹  مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوار قلب، عکس رادیولوژی و …،  ۱۰۸ هزار و ۱۴۷ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

وی افزود: همچنین ۷۷۳۸ مورد سرم  تراپی،  ۶۳ مورد گچ‌گیری،   ۵۹ هزار و ۶۷۸ مورد تزریقات و ۳۳ هزار و ۳۷۱ مورد انجام تست قند و فشار خون برای حجاج در این مدت انجام شده که بخشی از آن مربوط به گرمای بیش از حد هوا در عربستان و گرمازدگی زائران بوده است.

وی ادامه داد: ۴۶۳۵ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۲۱ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۲۰ زائر نیز در بیمارستان سعودی بستری هستند.

انتهای پیام

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.