اجتماعی

از برپایی سفره‌های افطاری ساده تا لیگ مسابقات بومی در نوروز ۱۴۰۲

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران ویژه برنامه‌های فرهنگی شهرداری تهران برای نوروز ۱۴۰۲ و ماه رمضان را تشریح کرد.

مصطفی زیبایی نژاد در گفت‌وگو با سرخط نیوز، درباره جزئیات برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران گفت: هر سال با فرا رسیدن جشن‌های نوروزی، شهرداری تهران ویژه برنامه‌هایی برای معرفی و بازنمایی فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال نیز با توجه به همزمانی و تقارن عید نوروز با ماه رمضان، مدیریت شهری از این فرصت و ظرفیت، برای تقویت نشاط اجتماعی بهره برده و با جشن‌ها و برنامه‌هایی تحت عنوان «بهار ایران» به استقبال سال جدید می رود، افزود: رویکرد امسال در اجرای برنامه‌های نوروزی متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود؛ بگونه‌ای که برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های نوروزی امسال با چهار اصل مردمی سازی، مشارکت گروه‌های مردمی و مساجد، توزیع عادلانه برنامه‌ها در تمام نقاط شهر و همچنین خانواده محوری در پایتخت برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه هدف این برنامه‌ها ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی است که یکی از موضوعات اصلی مجموعه فرهنگی شهرداری تهران محسوب می‌شود، افزود: در راستای آن برنامه‌هایی برای گسترش شور و نشاط اجتماعی و تزریق امید به شهروندان طراحی شده است و محور این برنامه‌ها موضوع روزه اولی‌ها، برپایی سفره‌های افطاری در اماکن عمومی و همچنین اجرای برنامه‌های شاد بعد از افطار تا نیمه شب است که در تعداد زیادی از بوستان‌ها و پارک‌های محلی و اصلی شهر تهران برگزار می‌شود.

زیبایی نژاد با اشاره به اینکه ایستگاه‌های پخش اذان و افطار ساده در طول این ایام در سطح شهر برپا خواهد شد، افزود: فعالیت ها و مسابقات قرآنی، برگزاری محافل قرآنی در مناطق و مساجد، نمایشگاه شمیم قرآن، جشنواره قرآنی آرمان با مشارکت شبکه سه و مسابقه تلویزیونی محفل، برنامه‌هایی است که از سوی شورای عالی قرآن شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در مورد برنامه‌های گردشگری شهرداری تهران برای نوروز نیز با تاکید بر اینکه ستاد گردشگری شهرداری تهران با برگزاری تورهای گردشگری میزبان مهمانان نوروزی تهران خواهد بود، افزود: در پایانه‌های اتوبوسرانی شهر تهران نیز ویژه برنامه‌هایی برای مهمانان نوروزی برگزار می‌شود. همچنین در شب‌های ماه مبارک رمضان و ایام تعطیلات نوروز لیگ‌های ورزشی و مسابقات بومی و محلی برگزار خواهد شد.

زیبایی نژاد با بیان اینکه در برج میلاد هم علاوه بر ۳۰ شب ترتیل خوانی قرآن کریم، از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۸ فروردین جشنواره نوروزی برج میلاد شامل استیج های شاد و غرفه‌های متنوع برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر برنامه‌های گلریزان و حمایت از آزادی زندانیان،  توزیع اقلام ویژه نیازمندان، ویژه برنامه‌هایی برای کودکان کار و… از دیگر فعالیت‌هایی است که در این ایام توسط سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی انجام می‌شود. 

انتهای پیام