اقتصادی

افزایش قیمت برخی مواد غذایی در انگلیس

تورم مواد غذایی بریتانیا به پایین‌ترین سطح از جولای ۲۰۲۲ کاهش یافته اما قیمت برخی از محصولات همچنان در حال افزایش است. برخی از موادغذایی مانند تخم مرغ، فراورده‌های قندی و محصولات سیب زمینی منجمد سریع‌ترین رشد را دارند.

به گزارش سرخط نیوز، داده‌های صنعت نشان داد که تورم خواربارفروشی‌های بریتانیا به پایین‌ترین نرخ ۱۵ ماهه خود در ماه اکتبر کاهش یافته است که تسکین بیشتری را برای خریدارانی که از قیمت‌های بالا آسیب دیده‌اند و برای دولتی که وعده اصلی اقتصادی آن کاهش تورم است، فراهم می‌کند.

کارشناسان اظهار کردند که تورم سالانه خواربارفروشی‌ها در چهار هفته منتهی به اول اکتبر ۱۱ درصد بوده است که از ۱۲.۲ درصد در گزارش سپتامبر خود کاهش یافته است.

قیمت برخی از مواد غذایی اصلی برای اولین بار از سال گذشته، اکنون در حال کاهش است و این به کاهش نرخ تورم بیشتر کمک می‌کند. تمامی سوپرمارکت‌های بزرگ کشور در ماه‌های اخیر قیمت محصولات ضروری را کاهش داده‌اند.

طبق گزارش رویترز، نظرسنجی‌های جداگانه‌ای نشان داد که مصرف‌کنندگان در ماه گذشته بسیاری از هزینه‌های غیرضروری خود را متوقف کردند زیرا افزایش قیمت سوخت آسیب‌های گسترده‌تر ناشی از هزینه‌های بالای زندگی را تشدید کرد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.