اجتماعی

الزام شهرداری تهران به ساماندهی مراکز ارائه خدمات به حیوانات خانگی

اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه ساماندهی نحوه استقرار واحدها و مراکز ارائه خدمات مرتبط با حیوانات خانگی» را تصویب کردند.

به گزارش سرخط نیوز، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر بررسی یک فوریت طرح « الزام شهرداری تهران به تهیه ساماندهی نحوه استقرار واحدها و مراکز ارائه خدمات مرتبط با حیوانات خانگی» را روی میز بررسی قرار دادند و مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران گفت: براساس مصوبه ای  در شورای شهر مراکز دامپزشکی می توانستند در پهنه های سکونت هم فعالیت داشته باشند و حضور و فعالیت آنها بلامانع بود.

وی با بیان اینکه این مصوبه با  منطق شهرسازی سازگاری ندارد، چراکه پهنه بندی ها باید بگونه ای تعریف شود که حداقل مزاحمت برای مناطق مسکونی ایجاد شود، اظهار کرد: پهنه های خدمات کار و فعالیت باید در جای مناسب باشد و تداخلی با پهنه های مسکونی  نداشته باشد؛ اما حال در تهران برای ساکنان محلات مشکلات ایجاد شده است بگونه ای که با فعالیت یک مرکز دامپزشکی مواجه می شوند و مزاحمت ایجاد کردند.

عباسی ادامه داد: حالا با این طرح، مراکز ارائه خدمات مرتبط با حیوانات خانگی در پهنه سکونت اجازه فعالیت ندارند و در سایر پهنه ها که بیشتر معابر و خیابانهای اصلی را در بر میگرد، می‌توانند فعالیت کنند.

به گزارش سرخط نیوز، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با رأی مثبت خود یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه ساماندهی نحوه استقرار واحدها و مراکز ارائه خدمات مرتبط با حیوانات خانگی» را تصویب کردند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.