بین الملل

امضای تفاهم‌نامه مشترک با کشورهای دوست و مسلمان در دستور کار قرار دارد

وزیر فرهنگ در حاشیه هیات دولت مطرح کرد:

وزیر ارشاد با اشاره به دیدارهای جداگانه با وزرای فرهنگ کشورهای مهمان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: امضای تفاهم‌نامه جامع همکاری های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از مهمترین مباحثی است که در این دیدارها مورد بحث و تبادل نظر قرار دارد که امیدواریم بزودی شاهد امضای این تفاهم نامه های مشترک با کشورهای دوست و مسلمان باشیم.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران در سخنانی به برپایی متفاوت بخش بین‌الملل سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و گفت:  بخش بین الملل سی امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امسال همانند سایر بخش ها به صورت مبتکرانه و متفاوت برپا شده که حضور برادران و خواهران ۲۱ کشور اسلامی حال و هوای خاص و متفاوتی به این دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بخشیده است.

 

وی در ادامه گفت: در همین راستا وزرای فرهنگ کشورهای نیجر و موریتانی در افتتاحیه بخش بین‌الملل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور یافتند و از نزدیک در جریان روند برپایی این نمایشگاه باشکوه قرار گرفتند.

 

اسماعیلی با اشاره به دیدار های جداگانه با وزرای فرهنگ کشورهای نیجر و موریتانی گفت: امضای تفاهم‌نامه جامع

همکاری های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از مهمترین مباحثی است که در این دیدارها مورد بحث و بررسی قرار دارد، همچنین امیدواریم بزودی شاهد امضای این تفاهم نامه های مشترک با کشورهای دوست و مسلمان باشیم.

 

 

وزیر فرهنگ همچنین در بخش دیگری از سخنان روند اکران های نوروزی سینماها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه چرخه اکران سینماهای کشور روند خوبی را سپری می کند که امیدواریم با ادامه این مسیر شاهد رونق بیشتر اکران های عمومی در سینماهای سراسر کشور باشیم همچنین با برنامه ریزی هایی که برای فیلم های در نوبت نمایش قرار گرفته اند، روند افزایشی تماشاگران سینما ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/