اقتصادی

امضای توافق میان روسیه و ایران برای ایجاد منطقه آزاد تجاری

معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد توافق بین ایران و روسیه برای ایجاد منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)، در دسامبر امضا خواهد شد.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر نواک به کانال تلویزیونی روسیه ۱ گفت: توافق بین‌دولتی میان روسیه و ایران در آینده نزدیک امضا خواهد شد و توافق در خصوص ایجاد منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دسامبر، امضا خواهد شد.

معاون نخست وزیر روسیه اظهار کرد: چندین سند مهم در آینده نزدیک امضا خواهد شد. در دسامبر، توافقی در زمینه منطقه آزاد تجاری میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا امضا خواهد شد و ما به زودی در خصوص سند کلیدی اقدام خواهیم کرد که یک توافق بین‌دولتی است.

نواک خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، جزئیات فهرست کامل روابط اقتصادی و تجاری را مرور کرده و درباره روابط بانکی و مالی و تسویه حساب‌ها، گفت‌وگو کرده اند.

مذاکرات میان رئیس جمهوری دو کشور هفتم دسامبر در کرملین برگزار شد و بیش از هفت ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.