اجتماعی

ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از ۳۰۰ نفر از آسیب دیدگان اجتماعی در پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اعلام اینکه یکی از نیازهای اساسی افراد آسیب دیده اجتماعی، اشتغال است، گفت: بر اساس برنامه ریزی‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی مددکاران پایگاه‌های خدمات اجتماعی این سازمان در سال گذشته، برای ۳۰۶ فرد دچار آسیب دیده اجتماعی فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش سرخط نیوز و بنابر اعلام سایت شهر، احمد احمدی صدر با اعلام این خبر تصریح کرد: یکی از نیازهای افراد آسیب دیده اجتماعی پس از رفع مشکلات، اشتغال است. به همین منظور اقدامات قابل توجهی در دستور کار سازمان قرار گرفته از جمله ایجاد و ارتقاء فرصت‌های شغلی که از طریق ۲۸ پایگاه خدمات اجتماعی در سطح کلانشهر تهران فراهم شده است.

وی افزود: برای اشتغال افراد آسیب دیده اجتماعی، مددکاران به چند روش فعالیت می‌کنند. نخست پس از پایش‌های اولیه با همیاری خیرین شرایط اشتغال برای این افراد فراهم می شود. در مدل دوم با همکاری بنگاه های اقتصادی، این افراد برای اشتغال معرفی و به شکل مستقیم شرایط شغلی برایشان فراهم می شود و در شکل سوم نیز این افراد به صورت رایگان به مجموعه های کاریابی معرفی می‌شوند.

احمدی صدر همچنین عنوان کرد: برنامه‌ریزی بسیار خوبی در حوزه اشتغال افراد آسیب دیده و بهبود یافته از اعتیاد انجام شده که جا دارد در این خصوص سایر دستگاه‌های متولی کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز به موضوع ورود و مشارکت کنند.

مدیر عامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: بخشی از پایگاه‌های خدمات اجتماعی در کلانشهر تهران زیر نظر مستقیم سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند و بخش دیگر نیز از سوی شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه اداره می‌شوند که طبق آمارها، بیشترین خدمات اشتغال آفرینی برای افراد آسیب دیده از سوی پایگاه‌های خدمات اجتماعی سازمان صورت گرفته است.

انتهای پیام