حوادث

بازداشت عامل قتل در کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت عامل جنایت در یکی از کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد خبر داد.

به گزارش سرخط نیوز، سردار علی‌ولپور گودرزی در این‌باره گفت: اوایل شهریور ماه امسال، کارکنان انتظامات بیمارستان لولاگر در تماس تلفنی با  مرکز فوریت‌های پلیسی 110، از مرگ مشکوک مرد جوانی روی تخت بخش اورژانس این بیمارستان خبر دادند. با اعلام این خبر، تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی سردخانه بیمارستان شده و جسد مردی حدوداً 45 ساله به‌ هویت معلوم را مشاهده کردند که به‌دلایل نامشخصی فوت کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: بررسی‌های اولیه نیز نشان داد که متوفی ساعتی قبل به‌خاطر حال نامساعد جسمی از سوی کارکنان یک کمپ ترک اعتیاد در غرب تهران به این مرکز درمانی منتقل شده اما اقدامات درمانی فایده‌ای نداشته و نهایتاً به کام مرگ فرو رفته است. بدین ترتیب جسد متوفی برای تعیین علت تامه فوت به پزشکی قانونی منتقل شد که در ادامه اعلام شد که مرگ این فرد به‌دلایل طبیعی نبوده و براثر ضرب‌وجرح به قتل رسیده است. همین سرنخ کافی بود که تحقیقات جنایی در رابطه با پرونده آغاز شود.

وی افزود: در نخستین گام مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کمپ ترک اعتیاد رفته و دوربین‌های مداربسته را هدف بازبینی قرار دادند که در ادامه مشخص شد فیلم‌ها پاک شده است و کمپ مورد نظر مجوزهای لازم را برای فعالیت نداشته است.تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت که مقتول به مصرف مواد مخدر اعتیاد داشته و چندی قبل توسط همسایه‌ خانه خود به این کمپ منتقل شده و در آنجا هدف ضرب‌وجرح قرار گرفته است که احتمالاً به همین خاطر فیلم دوربین‌های مداربسته پاک شده است.

ولیپور گودرزی افزود: در جریان تحقیقات یکی از افراد بستری در کمپ ترک اعتیاد که از ماجرا مطلع بود به تیم جنایی گفت که مقتول پس از آن که در کمپ ترک اعتیاد مستقر شد، روی تخت یک فرد دیگری خوابید که این موضوع باعث شد یکی از مسئولان کمپ که مرد جوانی است، عصبانی شود. مرد جوان در چندین نوبت مقتول را به‌شدت از ناحیه سر هدف ضرب‌ و جرح قرار داد که در ادامه حال جسمانی او بد شد. پس از این حادثه عوامل کمپ ترک اعتیاد، او را به بیمارستان لولاگر منتقل کردند اما اقدامات درمانی اثر نکرد.ر

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ کارآگاهان در شاخه‌ بعدی از تحقیقات، با اقدامات گسترده اطلاعاتی مخفیگاه متهم ردیف اول پرونده و مسئول وقت کمپ ترک اعتیاد را در یکی از نقاط جنوبی تهران شناسایی و دستگیر کردند. در ادامه متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.