بازیکن جدیدی که اسماعیل‌نژاد را برای فیکس شدن در تیم ملی تهدید می‌کند

آفتاب‌‌نیوز :

آخرین اردوی تیم ملی والیبال ایران پیش از اعزام به لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ در سالن فدراسیون والیبال در حال پیگیری است.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی در مورد شرایط آمادگی ملی‌پوشان گفت: ۴۵ روزی است که تمرینات را شروع کرده‌ایم و تیم در وضعیت قابل قبولی است. سعی می‌کنیم تا مسابقات به اوج آمادگی برسیم. بچه‌ها فشار زیادی تحمل می‌کنند. البته دوست داشتیم  قبل از لیگ ملت‌ها بازی تدارکاتی بیشتری داشته باشیم اما در نهایت دو بازی با ترکیه داشتیم و قبل از هفته اول هم با فرانسه بازی می‌کنیم.

او در ادامه افزود: سعی می‌کنیم با آمادگی وارد مسابقات شویم. تیم‌های ایران معمولا در تمام دوره‌های لیگ ملت‌ها شروع خوبی نداشته‌اند اما سعی می‌کنیم شروع خوبی داشته باشیم. البته بازی اول با ژاپن بسیار سخت است. ژاپن تنها تیم مسابقات است که با ۹ بازی تدارکاتی وارد مسابقات می‌شود. فکر می‌کنم بازی سختی است اما سه مسابقه دیگر در هفته اول داریم و سعی می‌کنیم شرایط خوبی داشته باشیم. 

عطایی در مورد وضعیت مصدومان تیم قبل از لیگ ملت‌ها گفت: پزشک‌ها با مصدومان کار می‌کنند. برای هفته اول لیگ ملت‌ها چند مصدوم داشتیم که جدا شدند. میثم صالحی هم هنوز به وضعیت ایده‌آل خودش نرسیده و مقداری درد دارد که باعث می‌شود  کیفیت خودش را نداشته باشد. باید نتیجه نهایی را از پزشک بگیریم و تصمیم‌گیری کنیم. 

او در پاسخ به این سوال که آیا میثم صالحی آخرین حط خورده تیم خواهد بود، گفت: به گزارش پزشک تیم و عملکرد میثم در تمرینات بستگی دارد. 

سرمربی تیم ملی در مورد استفاده از علی حاجی پور در تیم ملی و ضعف دریافت تیم در نبود میلاد عبادی‌پور گفت: اگر به آخرین جلسه تمرین ما دقت کرده باشید، علی حاجی‌پور حتی امین اسماعیل نژاد را هم برای قرار گرفتن در ترکیب تهدید می‌کند. من از توانایی بازیکنان استفاده می‌کنم نه اسم‌ها. هر کسی آماده‌تر باشد انتخاب می‌شود. علی حاجی پور وضعیت ایده‌آلی داشت و به شدت امین را تهدید می‌کند. ۶ نفر در اردو هستند که قطعا پنج نفر گزینش می‌شوند و سعی می‌کنیم بر اساس نیازهای تیم انتخاب کنیم. 

او در مورد فاصله کم بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک گفت: بازی‌های آسیایی برای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مهم است. ما در لیگ ملت‌ها هم این شرایط را تمرین می‌کنیم و هر هفت روز قاره عوض می‌کنیم. قبلا هم چنین بوده و ما در سال ۲۰۱۴ از قهرمانی جهان مستقیم به بازی آسیایی رفتیم. این اتفاق در والبیال وجود دارد. 

عطایی در مورد حضور مجدد معنوی‌نژاد در تیم ملی بعد از اینکه برای جام باشگاه‌های آسیا از ترکیب تیم کنار رفت، گقت: معنوی نژاد آن موقع خط نخورد بلکه از اردو جدا شد. ۳۰ اسم برای مسابقات رد کردیم و گفتیم هر زمان به هر بازیکنی نیاز داشته باشیم، به تیم می‌آید. هر زمان هم به معنوی‌نژاد نیاز داشته باشیم، استفاده می‌کنیم. 

خروج از نسخه موبایل