اجتماعی

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر در روزهای برفی ایران

بارش برف امروز ۲۱ محور را مسدود کرد و بنا بر اعلام مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، روند کاهش دما و ماندگاری هوای سرد تا شنبه (۲۴ دی) ادامه خواهد داشت.

به گزارش سرخط نیوز، طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و تا صبح شنبه (۲۴ دی) در بیشتر مناطق کشور روند کاهش نسبی دما و ماندگاری هوای سرد انتظار می‌رود.

در استان تهران نیز تا اوایل صبح فردا در بعضی ساعات بارش پراکنده برف و باران و در ارتفاعات بارش برف گاهی همراه با کولاک و پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

در همین راستا معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه رانندگان باید از سالم بودن برف پاک‌کن خودروی خود اطمینان حاصل کنند، گفت: عابران پیاده نیز توجه داشته باشند که برای عبور از عرض معابر حتما از گذرگاه‌های عابرپیاده استفاده کنند. ایستادن در حاشیه ناامن راه و عبور غیرمجاز از عرض مسیر احتمال برخورد وسایل نقلیه با آنان را افزایش می‌دهد.

آمادگی صد درصدی نیروهای خدمات شهری برای بارش‌ها درتهران/دعا کنیم برف بیاید

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر آمادگی ۱۰۰ درصدی عوامل خدمات شهری در سطح شهر تهران برای بارش های روزهای آینده گفت: دعا کنیم برف بیاید و ماهم خادمین خوبی برای مردم باشیم.

آموزش حضوری جایگزینی ندارد

کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نیز غیرحضوری شدن مدارس بعضی مناطق با هدف کاهش آلودگی هوا را راهکار مطلوبی ندانست و گفت که آموزش حضوری جایگزینی ندارد لذا غیرحضوری شدن مدارس باید آخرین راهکار مسئولان برای شرایط آلودگی هوا باشد. وی همچنین تاکید کرد که بدنبال جبران خلاء‌های یادگیری هستیم.

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر/رصد و برخورد با تخلفات

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش که در نشست تخصصی مدیران کل استان‌ها، رؤسا، کارشناس مسئولان و کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش قطب ۴ کشوری حضور یافته بود با اشاره به استقرار سامانه‌هایی برای نظارت بر فرآیندهای برگزاری امتحانات نهایی دیماه امسال، خاطرنشان کرد: امسال امتحانات نهایی در سراسر کشور با ملاحظات بیشتری برگزار و در راستای ارتقای سلامت برگزاری امتحانات نهایی تاکنون ۵۳۰۰ بازدید از ۱۲۰۰ حوزه اجرای امتحانات نهایی در سراسر کشور صورت گرفته است. در این بازدیدها تخلفاتی که در حوزه‌های فرآیندی یا برگزاری در حوزه‌های مختلف وجود داشته، رصد و تذکرات و برخوردهای لازم انجام شده است.

واکسیناسیون ۴۲۶ هزار تبعه خارجی علیه ۳ بیماری در کشور

دکتر سید محسن زهرایی رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، با بیان اینکه طبق آخرین آمار حدود ۴۲۶ هزار نفر مراجعه گروه سنی زیر ۱۵ سال داشتیم که ۹۲ درصد آنها اتباع غیر ایرانی بودند و این موضوع با پیش‌بینی ما کاملا هماهنگ پیش می‌رود، گفته است: برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی حتی ممکن است بالاتر از ۹۵ درصد گروه هدف خود را پوشش داده باشند و مابقی دانشگاه‌ها هم قطعا تا پایان هفته آتی به این هدف خواهند رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۱۰۶ بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و ۳ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

دکتر بابک عشرتی معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با سرخط نیوز، اظهار کرده است: در برخی استان‌ها افزایش موارد را شاهد بودیم و احتمال هم می‌دهیم که این افزایش موارد فعلا ادامه داشته باشد؛ به طوری که خیزی داشته باشیم که تا اسفند ماه ادامه یابد، اما برای پاسخ به اینکه شدت این موج چقدر است و چقدر درگیر می‌شویم، هنوز زود است؛ چراکه افزایش موارد بیماری در کشور فعلا شیب تندی ندارد و کند است. وقتی شکل منحنی موج را نگاه می‌کنیم، سریع بالا نمی‌رود، اما همانطور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، این موج افزایشی ایجاد شده است.

«شیوع دوباره کرونا؛ ابلاغیه‌ای جدید در خصوص نحوه جمع‌آوری معتادان نداشته‌ایم»

«شیوع دوباره کرونا؛ ابلاغیه‌ای جدید در خصوص نحوه جمع‌آوری معتادان نداشته‌ایم» عنوان دیگر خبرایسنا در گفت‌وگو با مصطفی هادی‌زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران است که طی آن ضمن اشاره به طرح های جمع‌آوری معتادان و افزایش ظرفیت مراکز نگهداری و یا ایجاد مراکز جدید که مستلزم تصویب آن در کمیته کشوری هماهنگی مراکز ماده ۱۶ به ریاست سازمان بهزیستی کشوراست، در پاسخ به اینکه باتوجه به شیوع ویروس کرونا در زمینه نحوه جمع‌آوری معتادان آئین‌نامه جدیدی ارسال شده است؟ گفت: فعلا ابلاغیه جدیدی از سوی وزارت بهداشت یا دانشگاه‌های علوم پزشکی به دست ما نرسیده است.

از افراط و تفریط‌ در خصوص «حجاب» خودداری کنیم‌

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانوادهرئیس جمهوری در نشست خبری « روز زن » که امروز در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، در پاسخ به سوال سرخط نیوز مبنی بر آخرین تغییرات قانون حجاب و مجازات‌های تعیین شده برای آن با توجه به ارائه لایحه تعزیرات به دولت و بخشنامه اخیر دادستانی کل کشور به پلیس برای برخورد قاطع با کشف حجاب، اظهار کرد: متصدیان امر باید در این مورد نظر دهند و این امر در حیطه ما نیست. اجازه دهید پس از نهایی شدن، تصویب و اجرا اعلام کنند.

خزعلی در پاسخ به سوالی درباره بازدید وی از زندان زنان و پیگیری امور زنان بازداشتی در جریان حوادث اخیر و آزادی خبرنگاران بازداشتی اظهار کرد: تا کنون سه بار از زندان زنان بازدید داشته‌ام. مسائل بهداشتی و مختلف زندانیان را رصد کرده و حتی این را عنوان کردم که وضعیت حتی شبیه برخی خوابگاه‌های ما است. بعد از هر دو باری که در جریان حوادث اخیر به زندان رفتم مواردی را منتقل کردم. دیروز نیز صحبتی را با مسئولین زندان داشتم. خیلی ها آزاد شده‌اند و خیلی ها با پابند الکترونیکی و تدابیر دیگر آزاد هستند. زندانیان زن کاهش پیدا کرده است. البته وارد موارد خاص و مصداقی نمی‌خواهم شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که با اظهارات وی درباره آزادی خبرنگاران یاد شده قانع نشده بود، افزود: اگر به عنوان مجرم گرفته شده‌اند باید رسیدگی شود و اگر مجرم نبودند نیز باید رسیدگی شود. من می‌گویم چون خبرنگار است نباید جرمش نادیده گرفته شود.

پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی، سرخط نیوز:

برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان کشور/ انسداد ۲۱ جاده و ترافیک پرحجم در ۲ محور

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی جمعه/ ماندگاری هوای سرد تا شنبه

دستگیری ۱۵۳ دلال ارز در تهران

توصیه‌های پلیس راهور برای روزهای برفی/ ترددغیرضروری ممنوع

شیب افزایشیِ کُند کرونا در کشور/ویژگی‌های زیرسویه‌های جدید اُمیکرون

انتهای پیام