اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران

بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

قیمت کیف پول سخت افزار سیف پل: اینکه چه کیف پولی «بهترین» است، کاملاً به شرایط بستگی دارد و برای هر شخص باتوجه‌به میزان دانش و امکانات مدنظر و سرمایه‌اش، پاسخ به این پرسش متفاوت است. به‌عنوان مثال، برای فرد تازه‌کار معمولاً کیف پولی مناسب است که کارکردن با آن آسان باشد و از ارزهای دیجیتال معتددی پشتیبانی کند؛ اما برای فردی که حرفه‌ای است و به امکانات بیشتری برای مدیریت بیت کوین نیاز دارد، رابط کاربری یا پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دیگر چندان اهمیت ندارد. همچنین، امکانات کاربر (دسترسی به اینترنت یا کامپیوتر یا تلفن‌همراه) در بحث مناسب‌بودن کیف پول تأثیرگذار است.

کیف پولهای بیت کوین انواع مختلفی دارند و در سیستمعاملهای مختلف اجرا میشوند و هرکس باتوجهبه شرایط و امکاناتش یکی از را انتخاب میکند.

خرید کیف پول سخت افزار: به‌عنوان مثال، فردی که کامپیوتر شخصی ندارد، از کیف پول‌های موبایل استفاده می‌کند یا فردی که تلفن‌همراه هوشمند ندارد، از کیف پول‌هایی به‌جز نوع موبایلی بهره می‌برد.

طبق قاعده کلی، بهترین کیف پول بیت کوین کیف پولی است که اول از همه امن و معتبر باشد و پسازآن کاربر در کارکردن با آن احساس راحتی کند. بهدلیل ذات غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال که هرکس تنها خودش مسئول داراییهایش است، اصلیترین معیار در انتخاب کیف پول باید اعتبار و امنیت آن باشد و سپس به معیارهای دیگر توجه شود.

بهترین کیف پولهای بیت کوین در سال ۲۰۲۳

اگرچه بیش از صد کیف پول با نام‌های مختلف برای بیت کوین وجود دارد، در این مطلب ۹ کیف پول را معرفی می‌کنم که ازنظر تیم محتوای وب‌سایت ارزدیجیتال، در سال ۲۰۲۳ بهترین گزینه‌ها برای ذخیره بیت کوین هستند.

کیف پول‌هایی که در‌ادامه معرفی می‌شوند، کلیدهای خصوصی (دارایی‌ها) را روی دستگاه یا محیط فیزیکی ذخیره می‌کنند و به‌جز خودِ کاربر، افراد دیگر هیچ‌گونه دسترسی به دارایی‌ها ندارند. در‌حقیقت، کیف پول‌های معرفی‌شده (Non-Custodial) هستند و خطر تحریم یا مسدودشدن سرمایه‌ در آن‌ها وجود ندارد.

فراموش نکنید کیف پولهای روی صرافیها، داراییها را بهصورت امانی (Custody) نگهداری میکنند و کنترل داراییها بهمعنای واقعی در دست خودِ کاربران نیست. در میان فعالان این حوزه، فضای ذخیرهسازی امانی کیف پول محسوب نمیشود و در این مقاله هم، منظور من از کیف پولآنهایی هستند که کنترل کامل داراییها را به دست خودِ کاربر میسپارند. همچنین، برای کاربران ایرانی ذخیره ارزهای دیجیتال روی صرافیهای خارجی خطر تحریم و مسدودشدن سرمایه را بههمراه دارد.

در‌حال‌حاضر، کیف پول‌های زیر بهترین گزینه‌های موجود برای ذخیره بیت کوین هستند:

 • کیف پول Trust Wallet (موبایل): بهترین گزینه برای تازه‌کارها
 • کیف پول Ledger (سخت‌افزاری): امن‌ترین گزینه
 • کیف پول Trezor (سخت‌افزاری)
 • کیف پول Mycelium (موبایل)
 • کیف پول BlueWallet (موبایل)
 • کیف پول Electrum (دسکتاپ و موبایل): بهترین گزینه برای حرفه‌ای‌ها
 • کیف پول Exodus (دسکتاپ و موبایل)
 • کیف پول Bitcoin Wallet (موبایل)
 • کیف پول Blockchain.com (تحت‌وب)

در تهیه این فهرست، معیارهای مهمی همچون امنیت، تعداد نصب، ویژگی‌های متنوع و بازخورد کاربران در نظر گرفته شده است.

 ۱ کیف پول تراست والت (Trust Wallet)

کیف پول بدون اغراق یکی از بهترین کیف پول‌های بیت کوین است؛ به‌خصوص برای کاربران تازه‌کار.

این کیف پولِ کاملاً رایگان که برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عرضه شده، متعلق به بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، یعنی است.

با‌این‌حال، این نرم‌افزار کلیدهای خصوصی را روی دستگاه کاربر ذخیره می‌کند و بدین‌ترتیب، نه بایننس و نه هیچ فرد دیگری به‌جز خودِ کاربر به دارایی‌ها دسترسی نخواهند داشت.

تراست والت که به‌جز بیت کوین از هزاران کوین و توکن دیگر پشتیبانی می‌کند، با بیش از ۱۰ میلیون نصب و امتیاز ۴.۶ در گوگل‌پلی، لقب محبوب‌ترین کیف پول ارزهای دیجیتال را از‌آنِ خود کرده است.

این کیف پول از تمام قابلیت‌های امنیتی مهم برای کیف پول مطمئن مانند گذرواژه، پین، بک‌آپ، قفل اثرانگشت و قفل چهره پشتیبانی می‌کند.

قوتها

 • امنیت کم‌نظیر
 • رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از هزاران کوین و توکن

نقاط ضعفها

فقط برای موبایل دردسترس است

2. کیف پول سختافزاری لجر (Ledger)

یکی از گزینه‌های مطمئن برای ذخیره بیت کوین، است و در‌حال‌حاضر، شرکت فرانسوی لجر (Ledger) بزرگ‌ترین تولیدکننده این نوع کیف پول است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر کلیدهای خصوصی را به‌صورت کاملاً امن و آفلاین نگه‌داری می‌کنند و درمقایسه‌با کیف پول‌های نرم‌افزاری، لایه‌های امنیتی بیشتری دارند.

مدل مشهورترین محصول این شرکت به‌حساب می‌آید که سال‌هاست از‌نظر امنیت امتحان خود را پس داده است.

این کیف پول حدود ۶۰ دلار قیمت دارد و یکی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه در میان تمام کیف پول‌های سخت‌افزاری است و از فروشگاه‌های معتبر ایرانی هم می‌‌توان آن را تهیه کرد.

اخیراً مدل جدیدتری هم با نام «نانو اس پلاس» عرضه شده است که از‌نظر عملکرد همان کیف پول نانو اس است؛ اما امکانات بیشتری برای مدیریت تراکنش‌ها دارد.

مدل بهتر لجر «نانو ایکس» (Nano X) است که از امکانات بیشتری بهره می‌برد؛ ازجمله صفحه‌نمایش بهتر و بلوتوث قوی‌تر و باتری حجیم‌تر. شایان ذکر است همه مدل‌های لجر از‌نظر امنیت سخت‌افزاری تقریباً یکسان هستند؛ اما امکاناتشان متفاوت است.

کیف پول‌های لجر تقریباً از تمام ارزهای دیجیتال معتبر به‌علاوه هزاران توکن (توکن‌های مبتنی‌بر ، ایاس، نم و…) پشتیبانی می‌کنند؛ از‌این‌رو، کیف پولی مناسب برای نگه‌داری از اغلب ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. برای مشاهده ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده در هر مدل لجر، به مراجعه کنید.

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران | بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای اندروید | بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای کامپیوتر

قوتها

 • داشتن گواهینامه CSPN (گواهینامه سطح اول امنیت) از ANSSI
 • امنیت بسیار زیاد
 • پشتیبانی از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال
 • تیم توسعه‌دهنده و پشتیبانی بسیار قوی

ضعفها

 • برای استفاده‌های روزمره مناسب نیست.

۳. کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

شرکت ترزور که دفتر مرکزی آن در کشور چک قرار دارد، اولین سازنده کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین برای عموم است.

این شرکت نیز مانند لجر، کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار امنی می‌سازد؛ اما فروش و مقبولیت کمتری از لجر دارد.

مشهورترین محصول این شرکت است؛ البته در‌حال‌حاضر، محصول جدیدتری به نام ترزور مدل تی (Trezor Model T) عرضه شده است.

دو محصول از‌نظر امنیت تفاوت چندانی باهم ندارند؛ اما مدل تی از امکانات جانبی بیشتری برخوردار است. همچنین، مدل وان از ریپل و چند ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی نمیکند؛ اما مدل تی این ارزها را نیز پوشش می‌دهد. قیمت مدل وان ترزور تقریباً ۵۹ دلار و قیمت مدل تی درحدود ۱۹۲ دلار است.

کیف پول سخت‌افزاری ترزور مثل لجر کلیدهای خصوصی را به‌صورت کاملاً امن و آفلاین نگه‌داری می‌کند و در‌صورتی‌که کاربر برخی نکات امنیتی را رعایت کند،‌ هک‌کردن آن تقریباً غیرممکن است. برای مشاهده ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده در مدل‌های مختلف ترزور، به مراجعه کنید