اقتصادی

تسهیلات باقیمانده مسکن آنلاین چطور به نهضت ملی مسکن منتقل می‌شود؟

سرپرست بانک مسکن از تلاش بانک برای پرداخت تمامی تسهیلات باقیمانده مسکن آنلاین در تعهد آن بانک در سال جاری خبر داد.

به گزارش سرخط نیوز، علی عسکری، سرپرست بانک مسکن بخشی از عملکرد بانک را در حوزه مسکن آنلاین تشریح کرد و گفت: طی سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی آنلاین باقیمانده مانده در دستور تکمیل قرار گرفت که حدود ۹۵ هزار واحد بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت. با هماهنگی انجام شده با وزارت راه و شهرسازی، اولویت پرداخت تسهیلات برای واحدهای باقیمانده مسکن آنلاین با پیشرفت فیزیکی بالا که به طرح نهضت ملی مسکن منتقل شده  اختصاص یافته است.

سرپرست بانک مسکن ادامه داد: از آنجاییکه سقف تسهیلات مسکن آنلاین پاسخگوی اتمام این پروژه‌ها نیست با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی این پروژه‌ها به نهضت ملی مسکن سوق داده شد. مقرر شد تا مالکان مابه‌التفاوت تسهیلات مسکن آنلاین را با دریافت تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت کنند و بدین ترتیب پروژه‌های باقیمانده مسکن آنلاین در قالب نهضت ملی مسکن زودتر به سرانجام برسد و تکمیل شود.

عسکری تصریح کرد: بخشی از تسهیلاتی که بانک مسکن در سال گذشته پرداخت کرد در حوزه تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن آنلاین بود.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده واحدهای مسکونی مهری که پیشرفت بالایی دارند و به نهضت ملی مسکن انتقال یافته‌اند طی سال ۱۴۰۲ تحویل شود. بانک مسکن تعهد دارد تا تامین مالی واحدهای باقیمانده مسکن آنلاین هرکدام که قراردادهایشان به نهضت ملی مسکن منتقل می‌شود را انجام دهد تا این کار هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

انتهای پیام