فرهنگ و هنر

تیم بحران در مراسم اسکار ۲۰۲۳

پس از اتفاقات سال گذشته، جایی که «ویل اسمیت» به «کریس راک» سیلی زد، جوایز اسکار تیمی را برای مقابله با هر اتفاق غیرمنتظره‌ای تشکیل داد.

به گزارش سرخط نیوز به نقل از گاردین، پس از هجوم  «ویل اسمیت» به صحنه و سیلی زدن به  «کریس راکر در مراسم سال گذشته، یک تیم بحران در اسکار معرفی می شود تا هر اتفاق غیرمنتظره‌ای را مدیریت کند. 

 «بیل کرامر»، مدیر اجرایی آکادمی گفت که تیم جدید سناریوهای زیادی را اجرا کرده اند تا آماده هر چیزی باشند که ممکن است در مراسم ۱۲ مارس که قرار است توسط  «جیمی کیمل» کمدین آمریکایی اجرا شود، روی بدهد.

 «کرامر» به مجله تایم گفت: «به دلیل اتفاقات سال گذشته، ذهن خود را برای بسیاری از چیزهایی که در اسکار ممکن است رخ دهد باز کرده ایم و یک تیم بحران کامل داریم، چیزی که قبلاً نداشته‌ایمو برنامه‌های زیادی داریم».

صحنه‌های مراسم سال گذشته بی‌سابقه بود و باعث رسوایی در میان مهمانان داخل سالن دالبی و در سراسر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان شد.

سیلی اسمیت روی صحنه اسکار در پاسخ به شوخی ای بود که «کریس راک» در مورد همسرش «جادا پینکت اسمیت» پس از تراشیدن موهای خود به دنبال تشخیص بیماری آلوپسی انجام داده بود.

با وجود این اتفاق، اسمیت در مراسم ماند و چند دقیقه بعد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم «شاه ریچارد» دریافت کرد.

اگرچه او از آکادمی استعفا داد، اما چندین روز دیگر طول کشید تا آکادمی تصمیم خود را در مورد عضویت او اعلام کند و او در نهایت به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار و همه رویدادهای آکادمی محروم شد.

 «جانت یانگ»، رئیس آکادمی اخیرا در اظهاراتی گفته که واکنش آکادمی به این حادثه ناکافی بوده است و بویژه در مواقع بحران، ما باید سریع، دلسوزانه و قاطعانه برای خود و صنعت خود عمل کنیم.»

این تیم بحران پس از نامزدی غافلگیرکننده «آندره آ ریسبورو» در شاخه بهترین بازیگر زن برای بازی او در درام مستقل کمتر دیده شده  «به لزلی» ایجاد شد.

این بازیگر بریتانیایی پس از یک کمپین در آخرین لحظه از سوی افراد مشهور از جمله  «کیت وینسلت» و «گوئینت پالترو» نامزدی اسکار شد که با اعتراضاتی به قوانین آکادمی درباره رویه‌های تبلیغاتی نامزدهای اسکار همراه شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

دردسر بزرگ آکادمی اسکار

ورود آکادمی اسکار به یک نامزدی مشکوک!

پس از حواشی پیرامون نامزدی پر حرف و حدیت «آندره‌آ ریسبرو» برای فیلم «برای لزلی» در شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی زن که با اعتراضاتی همراه شد بود، آکادمی در نهایت برای بررسی شرایط لغو نامزدی و یا ادامه کار این هنرمند تشکیل جلسه داد و در نهایت او را برای ادامه حضور در جوایز اسکار ۲۰۲۳ رد صلاحیت نکرد.

مراسم اعطای نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار در ۲۳ شاخه رقابتی در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ اسفند) با اجرای «جیمی کیمل» برگزار می‌شود. 

انتهای پیام