بین الملل

حزب‌الله لبنان: معادلات جدیدی را بر دشمن صهیونیست تحمیل کردیم

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تأکید کرد که مقاومت امروز معادلات را تغییر داده و معادلات جدیدی را بر دشمن صهیونیست تحمیل می‌کند.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از سایت النشره، هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: مقاومت امروز معادلات را تغییر داده و معادلات جدیدی را تحمیل می‌کند. لبنان دیگر در مقابله با دشمن آن کشور ضعیف نیست که نداند گزینه‌ها و اولویت‌هایش چیست بلکه اکنون این دشمن صهیونیستی است که ضعیف و سردرگم شده است و اولویت‌ها و گزینه‌های خود را نمی‌داند و رهبران سیاسی و نظامی دشمن یکدیگر را مسخره می‌کنند. قبلا می‌گفتند که یک لشکر پیشاهنگ اسرائیلی لبنان را اشغال می‌کند و امروز یک چادر، اسرائیل را متوقف و آن را ضعیف و سردرگم کرده است؛ طوری که نمی‌تواند هیچگونه تصمیمی اتخاذ کند.

وی گفت: راه به سمت قدس هموار شده است و روزی که ما در آن وارد قدس شویم، خواهد آمد.

هاشم صفی الدین گفت: سفارت انگلیس در لبنان در اوایل جنگ حمص پیامی را برای حزب‌الله فرستاد و از آمادگی خود برای ارائه حمایت‌ها و کمک‌های لازم خبر داد چرا که هدف داعش پیشروی از حمص به سمت البقاع و طرابلس بود.

وی خواهان دست کشیدن آمریکا از لبنان و مقابله با تحریم‌ها و مداخله‌های وقیحانه این کشور شد و گفت: اگر آمریکا دست از لبنان نکشد هیچ راهی برای خلاصی لبنان، حتی با وجود داشتن منابع نفتی و گازی در دریا وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.