اجتماعی

دانشجو بدنه اصلی دانشگاه و ولی نعمت ماست

سرخط نیوز/اردبیل رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشجو بدنه اصلی دانشگاه و ولی نعمت ماست.

اسماعیل چمنی ۱۶ آذر در مراسم روز دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان آینده سازان نظام و کشور، گفت: روز دانشجو یادآور برگ زرینی از شجاعت، غیرت دینی و ملی و استقلال طلبی جنبش دانشجویی در تاریخ این کشور است.

وی افزود: روز دانشجو، روز تکریم علم و دانش و بیانگر روح استقلال‌خواهی، دشمن ستیزی،‌ آزادی‌ خواهی، بصیرت، مقاومت در برابر استکبار و عدالت ‌طلبی دانشجویان مومن و توانمند ایران در پرتو آموزه های دین مبین اسلام است.

رئیس دانشگاه معین استان اردبیل با بیان اینکه در این روز دانشجویان جوان ما در جنبشی برآمده از بصیرت و هوشمندی و با نگاه عمیق و تحلیل درست شرایط، زمان شناسی کرده و در مقابل تحقیر کشور توسط استکبار جهانی ایستادند و با تقدیم سه شهید عزیز شهیدان قندچی، شریعت رضوی و بزرگ نیا استکبارستیزی و نفی سلطه بیگانه را به عنوان یک ضلع مهم جنبش دانشجویی در تاریخ کشور ثبت نمودند، ادامه داد: جنبش دانشجویی متبرک به خون این سه شهید بوده و این حرکت برکت داشته و خواهد داشت.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی اصیل و در تراز انقلاب اسلامی؛ گفتمان ساز، تحول ‌آفرین، تصمیم ساز، عدالت خواه و آرمانگرا است، ادامه داد: آنچه که اخیراً از فضای دانشگاهی کشور توسط دشمنان قسم خورده بیرونی و مزدوران داخلی آنان ارائه می ‌شود، آدرس غلطی است که در یک جنگ ترکیبی در پی ویران نشان دادن کشور و خارج کردن جنبش دانشجویی از مسیر عدالت و آزادی خواهی است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با تاکید بر اینکه ما بر این باوریم که دانشجو بدنه اصلی دانشگاه و ولی نعمت ماست، خطاب به دانشجویان گفت: ما امروز مفتخریم که در سنگر خدمت به شما جوانان عزیز در دانشگاه انجام وظیفه می کنیم و در خدمت به شما مصمم و بر عهد خود پایبندیم.

وی ادامه داد: ما مسئولین دانشگاه های استان خود را خادم دانشجویان می دانیم و با حضور مدیران جهادی در بخش های مختلف دانشگاه بر خود وظیفه می دانیم در همه ابعاد در خدمت دانشجویان عزیز باشیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: همه ما به رسالت خود که همانا پاسداری از خون شهیدان و عمل به راه آنان است عمل کنیم.

وی ضمن قدردانی از حضور رئیس قوه قضاییه در دانشگاه محقق اردبیلی، اظهارامیدواری کرد: رئیس قوه قضاییه کشور با تییین مسائل مهم کشور و جهان، ما را راهنمایی کرده و به مطالبات و سوالات دانشجویان عزیز در عرصه های مختلف ملی و بین المللی پاسخ دهد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ضمن عذرخواهی از برخی دانشجویان که به لحاظ کمبود جا سرپا ایستاده بودند،  بخشی از وقت سخنرانی خود را در اختیار دانشجویان قرار داد تا دغدغه های خود را به رئیس قوه قضائیه بیان نمایند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.