بین الملل

دوبلور و گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت

حمید منوچهری، گوینده باسابقه رادیو و هنرمند قدیمی عرصه دوبله پس از مدتی بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان، شب گذشته در ۸۲ سالگی درگذشت.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حمید منوچهری مدتی پیش به دلیل شکستی لگن و در ادامه به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهرام بستری شد و همچنان در این بخش تحت مراقبت بود.

صدای این هنرمند باسابقه کشورمان بیش از ۶۰ سال در رادیو و دوبله آثار نمایشی مختلف شنیده شد و جوانان بسیاری با شنیدن صدای این هنرمند فقید، به حضور در رادیو و البته هنر دوبله علاقه‌مند شدند.

حمید منوچهری که متولد دی ماه ۱۳۲۰ است، به گفته خودش در شانزده سالگی با نمایش‌های رادیویی و یک سال بعد از طریق هوشنگ کاظمی با حرفه دوبله آشنا شد. او در سال ۱۳۴۲ با کمک نصرت‌الله محتشم به رادیو ایران آمد و در سال ۱۳۵۱ کارگردانی برنامه کودک رادیو را بر عهده گرفت، منوچهری تا سال ۱۳۵۷ چندین برنامه دیگر را کارگردانی کرد.

او علاوه بر گویندگی در فیلم‌های سینمایی همچون «مشت و تفنگ شکسته»، «شیطان صفتان»، «ماموریت»، «چهره دوم سقوط»، «جغدها» و مجموعه‌های تلویزیونی مختلفی مثل «یکی از این روزها»، «داستان یک زندگی» و «معمای شاه» به عنوان بازیگر ایفای نقش داشته است.

خبرگزاری آنا درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به جامعه هنری کشور تسلیت می‌گوید.