استان ها

دو واحد آلاینده تولید کاشی در اردکان تعطیل شد

سرخط نیوز/یزد رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست اردکان از متوقف شدن بخش آلاینده دو واحد کاشی در این شهرستان تا رفع کامل آلودگی و برطرف کردن نواقص آن خبر داد.

«سید جلال موسوی» در خصوص جزئیات این خبر گفت: شامگاه گذشته (9 دیماه) طی پایش های سر زده شبانه از صنایع شهرستان اردکان و با توجه به استمرار آلودگی در دو واحد کاشی، از فعالیت مجدد خط سنگ‌شکن یکی از واحدهای کاشی تا زمان تکمیل نصب و راه‌اندازی ساکشن خط سنگ‌شکن و رفع کامل آلودگی جلوگیری شد.

وی افزود: ادامه فعالیت ساکشن بخش لعاب واحد دیگری نیز به دلیل انتشار شدید غبار، متوقف و راه‌اندازی مجدد آن مشروط به رفع کامل عیوب و تأیید عملکرد، بر اساس استانداردها و ضوابط زیست‌محیطی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان اردکان با بیان اینکه ساماندهی و کاهش آلودگی هوای استان یزد در گرو مشارکت و احساس مسئولیت تمام عناصر تأثیرگذار است، خاطر نشان کرد: گشت پایش زیست‌ محیطی واحدهای صنعتی شهرستان اردکان به صورت مستمر انجام و با کوچک‌ترین منبع آلودگی، برخورد خواهد شد.

به گزارش سرخط نیوز و به نقل از مدیریت بحران استانداری یزد شب گذشته با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران کل محیط‌زیست و مدیریت بحران، فرماندار اردکان و تعدادی از روسای ادارات شهرستان از برخی صنایع شهرستان‌های میبد و اردکان بازدید و به واحدهای آلاینده، اخطار کتبی ابلاغ شد.

انتهای پیام