بین الملل

رئیس جمهوری آرژانتین از درخواست عضویت بریکس عقب کشید

رئیس‌جمهوری آرژانتین اقدام برای پیوستن به پیمان اقتصادی بریکس را رد کرد.

به گزارش سرخط نیوز، «خاویر میلی»، رئیس‌جمهوری جدید آرژانتین امروز (جمعه) در نامه‌ای به «ولادیمیر پوتین» و «شی جینپینگ»، همتایان روس و چینی خود به صورت رسمی اعلام کرد که قصد عضویت در گروه بریکس را ندارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، میلی چندین روز قبل این نامه را به رهبران روسیه و چین ارسال کرده و همچنین رهبران آفریقای جنوبی، برزیل و هند را نیز از تصمیم خود مطلع کرده بود.

خاویر میلی ۵۳ ساله، سیاستمدار راست افراطی آرژانتینی است که به «ترامپ آرژانتینی» معروف است. او چهره‌ای پوپولیست و انزواگرا (پروتکشنیست) است که دارای عقاید و ایده‌های جنجالی، چون جایگزینی دلار با پول ملی (پزو)، فروش آزادانه اسلحه و فروش قانونی اعضای حیاتی بدن بوده و در رقابت‌های انتخاباتی کشورش با نمایش عملکردی بهتر از انتظارات، ۵۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد.

گروه بریکس که متشکل از بزرگ‌ترین اقتصادهای درحال‌توسعه جهان – یعنی چین، هند، روسیه، برزیل و آفریقای جنوبی – است، نشست امسال خود را در اوایل شهریور در آفریقای جنوبی برگزار کرد. در این نشست، از عربستان، امارات، ایران، اتیوپی، مصر و آرژانتین دعوت شد تا به عضویت این گروه درآیند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.