علمی و پزشکی

راز زندگی طولانی سگی که رکورددار گینس شد!/ عکس

بوبی، نژاد اصیل رافیرو دو آلنتجو از پرتغال که مسن‌ترین سگ جهان بود، در سن 31 سالگی مرد. با توجه به رکوردهای جهانی گینس، بوبی پس از 31 سال و 165 روز زندگی در روز شنبه در خانه خود در پرتغال درگذشت.

این سازمان به نقل از مالک بوبی، لئونل کاستا، می‌گوید که او در طول زندگی‌اش هرگز به بند و قلاده نبود و با افزایش سن، بیشتر وقت خود را در حیاط خلوت ملکش با گربه‌ها می‌گذراند. همچنین بوبی منحصراً غذای انسانی می‌خورد و قبل از سرو برای حذف چاشنی‌ها آب می‌خورد.

راز زندگی طولانی سگی که رکورددار گینس شد!/ عکس

باشگاه لانه آمریکا سگ‌های این نژاد را سگ‌های نگهبان دام با جثه متوسط می‌دانند که امید به زندگی معمولی آنها بین 12 تا 14 سال است. طبق گزارش‌های ثبت شده گینس، و با توجه به اسناد تولد او، «بوبی» در 11 می 1992 به دنیا آمده است. همچنین سن او توسط اتحادیه دامپزشکان تایید شده بود.

بیشتر بخوانید:

بوبی رکورد «پیرترین سگ زنده» را که اخیراً توسط یک چیهواهوای ساکن اوهایو به نام اسپایک 23 ساله به دست آمده بود، و رکورد «پیرترین سگ تاریخ» را که مدتها توسط یک سگ گاو استرالیایی 29 ساله به نام بلوی بود، ثبت شده بود را شکست.

منبع: foxnews

323

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.