بین الملل

زوال رژیم صهیونیستی یک گزینه واقعی و شدنی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طبق صحبت‌های رییس دفتر حماس در تهران « زوال رژیم صهیونیستی گزینه واقعی و شدنی است»، گفت: طبق گزارش آقای خالد قومی صهیونیست‌ها در جنگ رسانه‌ای ادعا کردند که حماس اقدام به بریدن سرها کرده ولی بعدا مجبور شدند این ادعا را پس بگیرند؛ حماس هرگز دست به چنین اقداماتی نزده است.

به گزارش سرخط نیوز، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه فوق‌العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: بعدازظهر امروز جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای بررسی تحولات فلسطین برگزار شد. در این جلسه آقای خالد قدومی، رئیس دفتر حرکت مقاومت اسلامی (حماس) در تهران، با تشریح ابعاد عملیات طوفان الاقصی توضیح داد که زوال رژیم صهیونیستی یک گزینه واقعی و شدنی است که با عنایت الهی و هماهنگی مقاومت رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: آقای قدومی به این موضوع اشاره داشت که در کنار صحنه جنگ در روی زمین، میدان دوم عرصه جنگ روایت‌هاست؛ صهیونیست‌ها در جنگ رسانه‌ای ادعا کردند که حماس اقدام به بریدن سرها کرده ولی بعدا مجبور شدند این ادعا را پس بگیرند؛ حماس هرگز دست به چنین اقداماتی نزده و این ادعاها تلاش برای زیر سوال بردن هدف حماس یعنی دفاع از مردم و سرزمین فلسطین بود که ناکام ماند.

عمویی گفت: نماینده جنبش حماس تاکید کرد که عملیات طوفان الاقصی به پایان نرسیده و با توسعه در کرانه باختری و سرزمین‌های ۱۹۴۸ تا آزادی فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین بیان کرد: در این جلسه آقای شوشتری، دستیار وزیر امور خارجه کشورمان هم گزارشی از اقدامات وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت دفاع از مردم فلسطین ارائه کرد.

وی در پایان یادآور شد که این جلسه، سومین نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای پیگیری تحولات جاری فلسطین در یک هفته گذشته بوده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.