عمومی

سران سه‌قوه در اینستاگرام چکار می‌کنند؟

بیش از سدد روز از فیلترین instagram در ایران می‌قزرد. بسیاری از افراد در این شرایط صرفا با پرداخت هزینه و خرید فیلتر از فیلترینگ اجتناب می کنند و برخی نیز به آنها فرصت استفاده از شبکه های اجتماعی را داده اند.

سرخط نیوز پلاس: کنگو تیک ابی ریسمهور از سوی instagram YEKI AZ خبرهای داگ این روزهاست. در فضای مجازی این سوال مطرح می شود که چرا در شرایطی که با فیلترینگ شدید مواجه هستند، رئیس جمهور در این شرایط تیک آبی از اینستاگرام دریافت می کند؟

اکثر نمایندگان مجلس و مسئولان این سامانه را در شبکه های اجتماعی فعال دارند. از توییتر فیلتر از تا instagram است که سابقه فیلتر شدن دارد و بارها آزادانه از آن استفاده کرده است. البته به نظر می رسد حتی برخی مسئولان برای ورود به شبکه های اجتماعی با مشکل فیلترینگ مواجه هستند. یکی از نمایندگان درباره وضعیت دسترسی به شبکه های اجتماعی می گوید: نمایندگان در حال حاضر امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی بدون فیلتر را دارند اما این امکان محدود به شبکه های اجتماعی است و البته همه نمایندگان از این امکان استفاده نکردند. و در این سوال که تا بیش از آن از کے کے کے در توییتر و دیر نیکس کے کے کے کے وی می گوید: از ابتدای مجمع تا چند هفته پیش با مشکل فیلتر توییتر مواجه بودیم و من هم مثل بقیه از فیلترهای رایگان موجود استفاده کردم تا بتوانم در توییتر حضور داشته باشم.

اما به نظر می رسد وضعیت برای سران دولت کمی متفاوت است و این روزها رویکرد دیگری در پیش گرفته اند. اگرچه تقریباً تمامی این قانون نوشته نشده است، اما می دانیم که در این سطح دیگر مسئولیتی برای فعالیت مستقیم در شبکه های اجتماعی وجود ندارد و این مدیران هستند که مسئولیت نگهداری و تولید محتوا را بر عهده دارند. اما در 100 روز گذشته اینستاگرام چگونه کار کرد؟

سید ابراحمی ریسی و تیک ابی پرحاشیه

تیک آبی به معنای داشتن صفحه در اینستاگرام است و روال خاص خود را دارد. ممکن است یک فرد مشهور چندین صفحه در اینستاگرام ایجاد کند که شما نتوانید صفحه واقعی آن را پیدا کنید. تیک آبی به شما کمک می کند به واقعی بودن صفحه اعتماد کنید. دولت ها نیز این مشکل را دلیل اصلی گرفتن تیک آبی می دانند زیرا معتقدند این تیک آبی می تواند از انتشار پست های جعلی در صفحات جعلی جلوگیری کند و مخاطب فریب صفحات دیگر را نخورد.

حالا در حاشیه این روزها خبر این است که صفحه سید ابراهیم رییسی با بیش از 2 میلیون و 800 هزار دنبال کننده بالاخره این تیک آبی را دریافت کرده است. صبح امروز، صفحه منتسب به پایگاه اطلاع رسانی دولت در پاسخ به انتقاداتی که در مورد تیک بلو رئیس جمهور مطرح شد؛ گفت: «با تاجگا باها بها بها بها بها بها. همچنین تصویر نشان می دهد که این صفحه از طریق ایمیل به اینستاگرام منتشر شده است. ادمین این صفحه در ماه گذشته تیک آبی به درخواست داده است. إلى إلى إلى مشكل INSTAGRAM هل مي شود و آن آن باجنة عن بازرة لا تعريف عن تعريف.

گلامهسین محسیناژهی و صفحه 200 هزارتایی

غلامحسين محسين اجه‌اي هم‌اكنون ريس قوه جدي و عسب اين كوه جديريه و عسب يك كوه خدييه است. صفحه اینستاگرام 243 هزار دنبال کننده دارد و فراز و نشیب های زیادی داشته است. اجه‌ای مردادماه سال 1400 در فضای اینستاگرام اعلام شد، اما حساب رئیس قوه قضاییه تقریباً یک روز پس از راه‌اندازی در اینستاگرام از دسترس خارج شد. و در اولین پست خود ویدئویی در مورد عدالت منتشر کرد و از مردم خواست تا با او در ارتباط باشند.

پس از تعلیق حساب قوه قضائیه، مرکز رسانه‌ها اعلام کرد: اینستاگرام از دسترس خارج است.»

اما چند روز بعد مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضاییه مجددا در دسترس است و به زودی پروفایل کاربری رئیس قوه قضاییه در سایر شبکه های اجتماعی شروع به کار خواهد کرد.

مرکز رسانه قوه قضاییه نیز از ادامه حضور دو سویه در شبکه های اجتماعی خبر داده و اعلام کرده است که قصد دارد صفحات دیگری از قوه قضاییه را در بسترهای مختلف راه اندازی کند.مخاطبان را معرفی کنید.

اما عملکرد صفحه اینستاگرام 100 روز چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که آخرین پست صفحه اینستاگرام به کارگردانی غلامحسین محسنی مربوط به 28 شهریور 1391 مصادف با 28 شهریور 1401 است که در این صفحه وجود ندارد.

محمد باقر قالیباف و یک بنجا عناء شده!

رئیس شورا از جمله افرادی است که توجه زیادی به شبکه های اجتماعی دارد. محمدباقر قالیباف فعالیت های گسترده ای داشت و مشغول پست گذاشتن در اینستاگرام بود. وی تصاویر دیدارهای خود را پخش می کرد و در یکی از آخرین پست های اینستاگرامی خود بخشی از بیانیه خود را در افتتاحیه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین در پستی دیگر بخشی از سخنان خود قبل از مجلس را با عنوان منتشر کرد. “اصلاح اعتراض” منجر به تغییر در تصمیمات می شود.

صفحه قالیباف بر خلاف دیگر قدرت های روسیه مدتی تیک آبی داشت و اینستاگرام هم تایید کرد اما با وجود این تایید، از دست اینستاگرام در امان نماند و این صفحه در ابتدای فروردین ماه امسال توسط اینستاگرام به حالت تعلیق درآمد. در واقع این صفحه از کار افتاده و فعالیت های رئیس شورا محدود به همان صفحه توییتر و کانال تلگرام است.