اقتصادی

سکه یک کانال بالا رفت/ دلار گرمازده شد

قیمت دلار در دومین روز هفته گرما زده شد. آن طور که برخی از رسانه ها اعلام کرده اند در بازار امروز قیمت دلار نسبت به روز گذشته نوسان خاصی را ثبت نکرد و روند معاملات بی جان بود.

بازار دلار بی جان شد!

نرخ دلار در تهران امروز ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان و در هرات رقم ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان را ثبت کرد. یکی از دلایل نزدیک شدن دو بازار و نوسان محدود دلار ناشی از نوسان کاهشی نرخ حواله درهم بود. قیمت درهم در بازار امروز ۱۳ هزار و ۵۶۰ تومان بود که در مقایسه با دیروز تقریبا ۶۰ تومان پایین تر بود.

آبشده سد راه بازار دلار؟

در بازار امروز برخی از معامله گران مدعی بودند که ابشده به عنوان سرعتگیری در مسیر قیمت دلار عمل کرد. آن‌ها می‌گویند با اینکه دلار میل به افزایش داشت خالی‌فروشی در بازار طلای آبشده موجب شد بازار ارز هم دست از افزایش بکشد.

به عقیده این دسته طلای آبشده در محدوده ۱۰ میلیون و ۳۰۰ تا تا ۴۰۰ هزار تومان مقاومت مهمی را پیش‌رو دارد و برای اینکه مسیر رشد را طی کند باید این مقاومت بشکند.

به باور برخی از معامله گران شکسته نشدن این محدوده در بازار امروز باعث شد زور آبشده بر دلار زیاد شود و اسکناس آمریکایی در تهران بی جان شود.

قیمت طلا و سکه بالا رفت

قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز در محدوده ۲میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز قبل۷ هزار و ۲۰۰ تومان بالا تر بود.

بازار سکه هم امروز برخلاف بازار دلار شاهد یکه تازی قیمت سکه امامی بود.

سکه امروز مورد حمایت سکه بازان قرار گرفت و وارد کانال ۲۹ میلیون تومان شد. فلز گران بهای داخلی امروز تا ۲۹ میلیون و ۵۰۰هزار تومان بالا رفت اما در نهایت به سمت پله های لبتدای کانال ۲۹ هزار تومان پایین آمد؛ با این حال سکه امروز بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران تر از دیروز به فروش رسید.

۲۲۳۲۲۵

تحریریه اقتصادی

با درود! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که به دنبال تحقیقات دقیق و تحلیل‌های کامل در زمینه اقتصاد است. با دستیابی به اطلاعات به‌روز و منابع معتبر، تلاش می‌کنم تا به شما مطالب کیفیت بالا را ارائه دهم.