علمی و پزشکی

شهاب‌سنگی که بزرگ‌ترین الماس سیاه جهان را به زمین هدیه داد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری سرخط نیوز، در حالی که بیشتر الماس‌ها مانند بزرگترین الماس خام جهان – کولینان – در اعماق زمین در سنگ‌های آذرین کیمبرلیت یافت می‌شوند، منبع انیگما بسیار اسرار آمیز است؛ تئوری‌ها حاکی از آن است که این الماس سیاه از دل شهاب‌سنگی که به زمین فرود آمده‌است، بیرون آمده‌است، چراکه الماس های کربنادو حاوی ماده معدنی اوزبورنیت هستند که فقط در شهاب سنگ‌ها یافت می‌شود و نشان می دهد که الماس از فضای بیرونی منشا می گیرد.

بیشتر بخوانید:

پرواز کودکی در گردباد؛ گردبادها می‌توانند بوئینگ 747 را گیر اندازند؟

عکس | شکار تلسکوپ «اینوی» از جزئیات بی‌سابقه خورشید

گمان می رود این الماس های سیاه بین 2.6 تا 3.8 میلیارد سال قدمت داشته باشند و تاکنون تنها در برزیل و جمهوری آفریقای مرکزی یافت شده‌اند.

شهاب‌سنگی که بزرگ‌ترین الماس سیاه جهان را به زمین هدیه داد!/ عکس

این سنگ‌ها طبق گفته انجمن بین‌المللی جواهر حاوی کربن بی شکل، الماس و گرافیت هستند. آنها فقط در نهشته های سنگ های رسوبی آبرفتی یافت می شوند. این باعث می شود که آنها به طور قابل توجهی دوام بیشتری نسبت به الماس های کریستالی معمولی داشته باشند و به همین دلیل گفته می شود که برش و صیقل دادن الماس به 55 وجه آن سه سال طول کشیده است.

شهاب‌سنگی که بزرگ‌ترین الماس سیاه جهان را به زمین هدیه داد!/ عکس

منبع: IFLSCIENCE

227227

نشر علمی پزشکی

به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، می‌خواهم با ارائه مطالبی که بر اساس پژوهش‌های روز و رویکردهای معتبر تهیه شده‌اند، به شما در درک بهتر و مدیریت بهتر سلامتی کمک کنم.