استان ها

شهدا روضه داران واقعی فاطمه زهرا(س) هستند

سرخط نیوز/قم سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که شهدا روضه داران واقعی فاطمه زهرا(س) هستند، تصریح کرد: پاسداشت شهدا که روضه داران واقعی صدیقه طاهره(س) هستند، تجدید عهد و پیمان با زهرای مرضیه(س) است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد پناهیان، سخنران حرم بانوی کرامت در مراسم یادواره «۱۸ شهید روضه فاطمیه قم» و تشیع پیکر شهدا که شب گذشته ۱۷ آذرماه، در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، شهدا را زائران و همنشینان اهل‌بیت(ع) دانست و اظهار کرد: اولیاءالله از زمان شهادت تا زمان رجعت با ائمه اطهار(ع) هم‌نشین می‌شوند.

وی شهدای گمنام، خوشنام و پرآوازه را زائران پروانه‌وار دور حریم اهل‌بیت(ع) دانست و ادامه داد: شهدا شاهدان و مطلعان وادی اهل بیت(ع) هستند و بعد از شهادتشان «عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» هستند و دوره جدید و عالی زندگی را آغاز می‌کنند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که شهدا هیچگاه از عملشان جدا نمی‌شوند، اظهار کرد: اگر شهدا در زمان حیاتشان در قله جهاد و مبارزه بودند، بعد از شهادت نیز در قله جهاد و شهادت زندگی را ادامه می‌دهند. در فراز «اَنْ یَجْعَلَنی مَعَکُمْ فِی الدُّنْیا وَالاْخِرَةِ» زیارت عاشورا از خداوند متعال می‌خواهیم، هم در دنیا و هم در آخرت در معیت امام که شهدا با ایشان همراه هستند، زندگی کنیم.

وی با اشاره به این که هرجا جبهه حق باشد شهدا نیز حضور دارند و با جبهه باطل مبارزه می‌کنند، بیان کرد: همانطور که زندگی معنوی شهدا نسبت به سایرین بالاتر بود، بعد از شهادت نیز در تراز والاتری رشد می‌یابد؛ چرا که در این دنیا از علما و روحانیون استفاده می‌کردند و بعد از شهادت نیز در همنشینی با اهل بیت(ع) و پای منبر سراسر نور رسول الله(ص) تربیت می‌شوند.

پناهیان ضمن تأکید بر بازشناسی سیره شهدا، گفت: امیرالمؤمنین علی(ع) مدل زندگی شهدا را بهترین زندگی دوستان خدا ذکر می‌کنند، بیان کرد: شهدا هادیان مسیر هدایت الهی هستند، باید نحوه زندگی را از شهدا فرا بگیریم.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان این که دفاع مقدس در گذر تاریخ بشر همواره زنده و پویا ادامه داشته است، اضافه کرد: غزه، جنین، اراضی ۴۸ و جبالیا، امروزی‌ترین عرصه دفاع مقدس است و خانواده شهدای غزه همچون خانواده شهدای انقلاب اسلامی، کوه ایمان، بصیرت، مقاومت و قدرت هستند. شهدای مقاومت اسلامی حماسه‌سازان و قربانیان دین خدا و در مسیر تشکیل حکومت جهانی بقیه الله الاعظم(عج) هستند.

پناهیان به ایمان و صلابت وصف‌ناپذیر خانواده شهدای غزه اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان اسلام و انقلاب، چون جرأت رویارویی مستقیم با ایران مقتدر را نداشتند، جبهه مقاومت را نشانه گرفتند و زمانی هم که دیدند زورشان به رزمندگان جبهه مقاومت نمی‌رسد، به زنان و کودکان مظلوم هجوم برده و آنان را به شهادت رساندند.

وی ضمن انتقاد از سکوت برخی افراد نسبت به کشتار کودکان مظلوم فلسطین، عنوان کرد: جلسه اهل بیت(ع) حتما باید مورد رضایت خود اهل بیت(ع) نیز باشد، متاسفانه در برخی جلسات اهل بیت(ع) حاضر نیستند برای حمایت از حق، وارد میدان مبارزه با جبهه باطل شوند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان این که شهدا روضه داران واقعی فاطمه زهرا(س) هستند، تصریح کرد: پاسداشت شهدا که روضه داران واقعی صدیقه طاهره(س) هستند، تجدید عهد و پیمان با زهرای مرضیه(س) است.

وی ضمن اشاره به فرازهایی از احادیث فاطمه زهرا(س) و ابراز تنفر ایشان از مدل زندگی دنیازدگان، تصریح کرد: امروز نیز همانند دوران پیامبر(ص) کسانی هستند که روزی در رکاب دین با جد و جهد شمشیر می‌زدند و امروز شمشیرهایشان شکسته و به انقلابی‌های سرد و سست تبدیل شده‌اند؛ اینان دیروز رضای حق، رضای، ولی حق و حکم خدا را مهم می‌دانستند و امروز چیز دیگری برایشان اهمیت پیدا کرده است، حضرت زهرا(س) از سبک زندگی این طایفه متنفر هستند.

پناهیان در تبیین انحراف امت بعد از رسول الله (ص) در نگاه صدیقه طاهره (س)، گفت: تنها عاملی که باعث شد تا امت اسلام دیگران را به علی(ع) ترجیح دهد؛ ادامه مسیر انقلابی و جهادی رسول الله(ص) در سایه‌سار شمشیر با صلابت علی و جهاد و مبارزه در راه دین خدا بود؛ چرا که اگر کار دست علی(ع) باشد، همه در اردوگاه جهاد خواهند بود.

انتهای پیام