بین الملل

طوفان الاقصی؛ تنش در مرز لبنان-فلسطین اشغالی/ مقابله حماس با اسکادرانی از جنگنده‌های اف- ۱۶

منابع رسانه‌ای از درگیری میان ارتش رژیم صهیونیستی با افرادی که از لبنان وارد اراضی اشغالی شدند، خبر می‌دهند.

به گزارش سرخط نیوز، به نقل از اسکای نیوز،‌ ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید ابلاغیه در خصوص نفوذ تعدادی از افراد از لبنان به اراضی اشغالی دریافت کرده و نظامیان آن در منطقه عملیات نفوذ از لبنان مستقر شده‌اند.

ارتش این رژیم عنوان کرد: بالگردهای ما حملاتی به مواضع متعدد در خاک لبنان ترتیب دادند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که در پی درگیری در مرزها با لبنان، سه سرباز این رژیم زخمی شدند.

شبکه ۱۲ این رژیم نیز گزارش داد که از ساکنان منطقه مرزی اراضی اشغالی با لبنان خواسته شده تا در خانه‌های خود را ببندند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که در منطقه مرزی «الضهیره» در بخش غربی از جنوب لبنان، تیراندازی صورت گرفته و رژیم صهیونیستی به اطراف منطقه مرزی «مروحین» در جنوب لبنان حمله کرده است.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد، ۲ نفر از افرادی که از لبنان به اراضی اشغالی نفوذ کرده بودند، با آتش نظامیان این رژیم جان باخته‌اند.

از سوی دیگر، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پی درگیری‌ها در ساحل زیکیم در شمال غزه، تانک‌های بیشتری توسط ارتش این رژیم منتقل شدند.

از سوی دیگر، حماس اعلام کرد که اسکادرانی از جنگنده‌های اف ۱۶ را در آسمان غزه با سامانه هوایی ساخت داخل «متبر ۳» هدف قرار داده است.

در همین حال، سخنگوی آنروا اعلام کرد: ما نسبت به کمبود امدادرسانی‌ها و نیازهای انسانی در سایه بسته بودن مرزها هشدار می‌دهیم.

تعداد افرادی که از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده‌اند به ۸۰۰ تن و تعداد مجروحان آنها به ۲۴۰۰ تن رسیده است. این در حالی است که یدیعوت آحارونوت تعداد کشته شدگان این رژیم را هزار تن برآورد کرده است.

در همین حال، منابع رسانه‌ای انگلیسی اعلام کردند که هراس این می‌رود که بیش از ۱۰ شهروند انگلیسی در اراضی اشغالی کشته یا مفقود شده باشند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد که در حملات رژیم صهیونیستی، تعداد شهدا در غزه به ۵۶۰ نفر و زخمی‌ها به ۲۹۰۰ نفر افزایش یافته است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: اطلاعاتی درخصوص وضعیت اسیران اسرائیلی در دست حماس نداریم.

یک منبع سیاسی رژیم صهیونیستی نیز گفت: مذاکراتی در خصوص سرنوشت گروگان‌های اسرائیلی در دست حماس در جریان نیست.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که نیروهایش مناطق مرزی با نوار غزه را تحت اشغال خود درآورده‌اند.

منابع خبری اعلام کردند که مصر منتظر پاسخ طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی به پیشنهاد تبادل اسرا و آتش بس موقت تا زمان تکمیل تبادل است. رویترز نیز عنوان کرد که هیچ پیشرفتی در میانجی‌گری قطر برای انجام تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی در سایه مخالف دو طرف حاصل نشده است.

در همین حال، گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی حماس تصاویر و اطلاعات سرباز اسرائیلی که در حمله این رژیم به نوار غزه کشته شد، منتشر کرد.

طوفان الاقصی؛ تنش در مرز لبنان-فلسطین اشغالی
نظامی اسیر کشته‌شده اسرائیلی در پی حملات صهیونیست‌ها به غزه

اتحادیه اروپا از توقف کمک‌هایش به فلسطینی‌ها خبر داد.

شاهدان عینی نیز اعلام کردند که یکی از موشک‌های مقاومت فلسطین در نزدیکی فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو و موشک دیگری در قدس اشغالی سقوط کرده است.

واشنگتن از کشته‌شدن ۹ آمریکایی در درگیری‌های فلسطین خبر داده است.

خبر در حال تکمیل است

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.