علمی و پزشکی

عکس | این شاسی‌بلند چینی به زودی به بازار ایران عرضه می‌شود

خبرها حاکی از آن است شرکت مکث موتور قصد دارد بایک رویجیانگ X۳ را با نام تیام به شکل وارداتی به بازار ایران عرضه کند. این خودرو مدتی قبل به ایران آورده شده و هم‌اکنون در حال انجام تست‌های فنی در جاده‌های کشور است. در ادامه با مشخصات و امکانات این شاسی بلند چینی آشنا خواهیم شد.

مشخصات مکث موتور تیام

مکث موتور تیام

مکث موتور تیام یا بایک رویجیانگ X۳ که در ردیف خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت جای دارد از یک موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی بهره می‌برد. این پیشرانه می‌تواند قدرتی برابر با ۱۱۱ اسب بخار و گشتاور ۱۵۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های عقب منتقل خواهد شد.

مکث موتور تیام

این شاسی بلند ۷ نفره دارای فاصله محوری ۲۷۰۰ میلی‌متری بوده و می‌تواند برای سرنشینان ردیف اول و دوم خود فضای مناسبی را به وجود آورد. وزن این شاسی بلند ۱۴۳۵ کیلوگرم اعلام شده و طراحان برای آن یک باک بنزین ۴۸ لیتری را نیز در نظر گرفتند.

مکث موتور تیام

از امکانات نسخه فول این شاسی بلند چینی در بازارهای جهانی می‌توان به نمایشگر لمسی، تریم داخلی چرم مصنوعی، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، سنسور فشار باد تایرها، کروز کنترل، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، دوربین زیر آینه شاگرد، دوربین و سنسور پارک عقب، فرمان کمکی برقی، سقف پانوراما، تهویه الکتریکی دستی و ۲ ایربگ ایمنی اشاره کرد.

۲۲۷۲۲۷