ورزشی

فروش بیش از هزارو 647 میلیارد تومانی تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت

طی 10 سال متوالی محقق شد؛

فروش بیش از هزارو 647 میلیارد تومانی تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت

رئیس یازدهمین دوره «نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی، تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت» از توسعه تجهیزات تست و آزمایشگاهی بخش صنعت خبر داد و گفت: فروش محصولات ایران ساخت طی ده سال گذشته با حمایت ۳۵ درصدی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بیش از هزارو ۶۴۷ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، دکتر جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری و رئیس یازدهمین دوره «نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی، تست و آزمون پیشرفته ایران‌ساخت»، امروز در نشست خبری  این نمایشگاه گفت: نمایشگاه ایران‌ساخت طی ده سال گذشته نقاط ضعف و قوت فراوانی داشت.

وی گفت: فروش محصولات این نمایشگاه طی ده سال گذشته با حمایت ۳۵ درصدی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بیش از ۱۶۴۷ میلیارد تومان بوده است؛ در دوره دهم با حمایت ۸۴ میلیارد تومانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ۲۹۱ میلیارد تومان فروش قطعی داشته که نسبت به دوره نهم از رشد ۳۷ درصدی برخوردار  بوده است.

مشایخ افزود: تلاش کرده ایم رویکرد‌های دوره یازدهم را در ابعاد‌های مختلف گسترش دهیم. طی ده دوره گذشته ایران‌ساخت اتفاق‌های خوب و مبارکی رخ داد. شکل گیری بانک اطلاعاتی و گسترش تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از جمله دستاورد‌هایی این نمایشگاه طی ده سال گذشته است که به واسطه این دستاورد‌ها بخش بزرگی از نیاز‌های دستگاه‌های آموزشی، پژوهشی با اتکا به توانمندی‌های داخل کشور برطرف شد.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه فرصت اشتغال ۷۲۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی را فراهم و از خروج میلیون‌ها ارز از کشور جلوگیری کرده است.

وی یادآورشد: تاکید ما در دوره یازدهم نمایشگاه ایران‌ساخت به حوزه تجهیزات تست و آزمون پیشرفته جهت گسترش بازار شرکت‌ها به بخش صنعت است. این نمایشگاه دوازدهم تا پانزدهم دی در نمایشگاه بین المللی با حضور ۳۳۰ شرکت برگزار می‌شود.

رئیس یازدهمین دوره نمایشگاه تجهیزات به حمایت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی امسال بر اساس سطح بندی محصولات پرداخت می‌شود. همچنین تسهیلات لیزینگ برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در قانون جهش تولید مانند اعتبار مالیاتی به منظور گسترش بازار بخش صنعت اختصاص پیدا می‌کند.

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.