بین الملل

لاپید: نتانیاهو نمی‌تواند در سمت خود باقی بماند

در پی ناکامی‌های رژیم صهیونیستی در جنگ علیه نوار غزه، رئیس اپوزیسیون این رژیم امروز -سه شنبه- گفت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیگر نمی‌تواند در سمت خود ادامه دهد.

به گزارش سرخط نیوز، «یائیر لاپید»، رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی به رادیو ارتش این رژیم گفت، تغییر نخست وزیر در بحبوحه جنگ کار خوبی نیست اما اینکه او سر کار است بدتر است. او نمی‌تواند ادامه دهد.

وی افزود که در دوره نخست وزیری او حماس متوجه شد که نباید حمله نکند.

لاپید گفت، حماس به ضعف رهبری سیاسی فعلی رژیم صهیونیستی پی برده که بدترین رهبری در تاریخ این رژیم است و اگر او جای نتانیاهو بود همان هفتم اکتبر استعفا می‌کرد.

وی در مورد «غزه پس از جنگ» هم خواستار مدیریت این باریکه توسط سازمان‌های غیرنظامی غیر مرتبط با حماس شد.

لاپید در واکنش به اظهارات نتانیاهو مبنی بر اینکه اجازه نخواهد داد تشکیلات خودگردان فلسطین به غزه بازگردد، افزود، نتانیاهو به دلایلی می‌گوید اجازه کنترل غزه به «محمود عباس»، رئیس این تشکیلات را نمی‌دهد اما هیچ رژیمی هم وجود ندارد که معتقد باشد باید این کار را انجام داد. در واقع نتانیاهو علیه خودش کمپینی به راه انداخته است.

این مقام صهیونیست درخصوص ادامه جنگ غزه گفت، خواهان پایان این جنگ نیست اما معتقد است که همواره باید بررسی شود که آیا ادامه جنگ به بازگشت اسرای صهیونیستی و آمادگی برای تغییر موضع کمک می‌کند یا آسیب می‌زند. در مجموع اقدامات لازم انجام نشده است زیرا اسرا هنوز آزاد نشده‌اند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.