بین الملل

لغو ۳۰۰ پرواز در فرودگاه «برندبرگ» در آلمان به دلیل اعتصاب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرخط نیوز، تمام پروازهای مسافربری فرودگاه «برندبرگ» شهر «برلین» در آلمان که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده بود به دلیل اعتصاب حدود ۱۵۰۰ کارمند و کارگر لغو شد یا برنامه آن تغییر کرد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» قرار بود روز چهارشنبه حدود ۳۰۰ پرواز در این فرودگاه انجام شود، با این حال، ساختمان‌های پایانه این فرودگاه بین‌المللی صبح روز چهارشنبه خالی بودند و کارکنان بسیاری مقابل ساختمان پایانه اصلی فرودگاه تجمع کردند و پرواز حدود ۳۵۰۰۰ مسافر لغو شد.

بر اساس این گزارش، در حالی که مقامات خطوط هوایی برلین برخی از پروازها را برای روز پنجشنبه تغییر دادند و برخی دیگر را به فرودگاه‌هایی مانند «درسدن» و «لایپزیک» هدایت کردند، اما بسیاری از مسافران ناچار به استفاده از قطار شدند.

 

این نخستین بار از سال ۲۰۱۸ به این سو است که اعتصاب بر شمارد زیادی از پروازها در آلمان تاثیر می گذارد. این اعتصاب توسط اتحادیه کارگری بابت حقوق سازماندهی شد. اتحادیه کارگری خواستار افزایش ماهیانه ۵۰۰ یورویی حقوق کارکنان فرودگاه و خدمات حمل و نقل زمینی در قرارداد «یک ساله» است.

به دنبال این اعتصاب، «کارستن اسپور» رئیس شرکت هوایی «لوفت‌هانزا» از این اعتصاب انتقاد کرد.

این در حالی است که شرکت لوفت‌هانزا  نیز چندی قبل با اعتصاب مواجه شد و بیش از هزار پرواز آن لغو شد. این اقدام کارکنان لوفت‌هانزا در اعتراض به پایین بودن دستمزدهایشان انجام شد و باعث اختلال بیشتر در پرواز‌های این کشور شد. در جریان این اعتصاب نیز بیش از ۱۳۰ هزار مسافر در فرودگا‌ههای مختلف آلمان از جمله فرودگاه‌های فرانکفورت، دوسلدورف و برلین سرگردان شدند.تورم، گرانی قیمت‌ها و فشار سنگین کارها از جمله دلایل اعتصاب کارمندان شرکت لوفت‌هانزا بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید