بین الملل

لهستان: رزمایش «امنیت جمعی» در بلاروس، تلاشی برای فشار بر ناتو است

دبیر کمیته دفاعی و امنیتی دولت لهستان اعلام کرد که هدف از رزمایش قریب‌الوقوع «برادری رزمی- ۲۰۲۳» سازمان پیمان امنیت جمعی در بلاروس، نشان دادن قدرت به ناتو است.

به گزارش سرخط نیوز، «زبیگنیو هافمن» دبیر کمیته دفاعی و امنیتی دولت لهستان گفت که رزمایش‌های عملیاتی-استراتژیک مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی «برادری رزمی – ۲۰۲۳» در بلاروس با هدف فشار به ناتو و به رخ کشیدن قدرت خود برگزار می‌شود.

هافمن در گفت‌وگو با رادیو لهستان تصریح کرد: انتظار می‌رود در طول تمرین‌ها، عملیات شبیه‌سازی امدادرسانی در صورت آلودگی رادیواکتیو انجام شود که این در راستای سیاست فشار بر جناح شرقی ناتو (شرق اروپا)، غرب و لهستان است.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس که کشورش میزبان این رزمایش‌ خواهد بود، خواستار «عدم تشنج اوضاع» به دلیل برگزاری این رزمایش شد و گفت که این رزمایش‌ شامل هیچ بخش رزمی نمی‌شوند، بلکه بر روی «کارهای مرکز فرماندهی، تاکتیک‌ها و استراتژی برای آینده» تمرکز خواهد کرد.

این رزمایش قرار است با حضور نیروهای روسیه، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان از اول تا ششم سپتامبر در بلاروس برگزار شود.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.