برترین های کسب و کارعمومی

لیست دندانپزشکان طرف قرارداد بیمه دانا در تهران

بیمه دانا یکی از شرکت‌های فعال در صنعت بیمه است که خدمات خود را با بهترین شرایط به بیمه‌گذاران ارائه می‌نماید. بیمه دانا با ارائه خدمات گسترده خود این امکان را برای شما فراهم می‌نماید که با مراجعه به نمایندگی‌های بیمه به‌راحتی هر کدام از خدمات بیمه‌ای موردنیاز خود را دریافت نمایید. خدمات درمانی ازجمله مواردی هستند که شرکت بیمه دانا به ارائه آن با بهترین شرایط پرداخته و با تعیین مراکز طرف قرارداد بیمه دانا فرآیند دریافت خدمات درمانی را بهبود می‌بخشند.

امروزه هزینه‌های درمان در حوزه دندانپزشکی به دلیل استفاده از مواد و متریال‌ خاص همواره در حال افزایش است.

بنابراین اکثر دندانپزشکان با توجه به شرایط بیمار سعی می‌کنند مناسب‌ترین و در عین حال بهترین طرح درمان را پیشنهاد دهند.

از این رو ممکن است برخی از مطب‌های دندانپزشکی شرایط استفاده از بیمه را علاوه بر پرداخت شرایط اقساط خدمات دندانپزشکی نیز برای بیماران فراهم آورند.

برای استفاده از خدمات به این صورت است که باید ابتدا در کلینیک معاینه انجام گردد و پس از تعیین طرح درمان، به صورت آنلاین برای بیمه ارسال شده تا مقدار پوشش هزینه‌ها را تایید و برای کلینیک ارسال نمایند.

خدمات دندانپزشکی با بیهوشی تهران  توسط کلینیک دندانپزشکی غرب تهران انجام می‌شود

در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در رابطه با طرح‌های دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در شرق تهران آشنا شوید.

بیمه خدمات دندانپزشکی دانا

جبران هزینه‌های دندانپزشکی از جمله خدماتی است که بیمه‌ شدگان تحت پوشش بیمه دانا می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

با توجه به تعهدات ارائه شده در قرارداد بیمه‌ نامه‌های تکمیلی گروهی، بیمه شدگان می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی این بیمه نامه استفاده کنند و در قبال آن حق بیمه موردنظر را پرداخت نمایند.

به این صورت که برای استفاده از خدمات تکمیلی دندانپزشکی، با مراجعه به شعب بیمه و ارائه کارت ملی می‌توان براساس تعرفه و فرانشیز مصوب از خدمات دندانپزشکی این بیمه استفاده نمود.

این نکته قابل ذکر است که قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی، سقف هزینه‌های بیمه تکمیلی دانا را با توجه به قرارداد باید مطالعه و بررسی گردد.

در کلینیک ترنج نیز بیمه دانا تمام خدمات دندانپزشکی به غیر از ارتودنسی و ایمپلنت را تحت پوشش دارد.

بیمه دانا تکمیلی یا انفرادی

خدمات بیمه دانا در راستای خدمات تکمیلی گروهی ارائه می‌گردد و تا به الان به صورت انفرادی یا فردی اجرا نشده است.

در بیمه تکمیلی گروهی هر فردی پوشش جداگانه‌ای در هر تعهد دارد.

نوع بیمه تکمیلی گروهی شامل تمام سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادها است و در توافق بین بیمه ‌شده و شعب بیمه تعداد افراد تحت پوشش، شرایط سنی، سقف تعهدات و موارد دیگر مشخص می‌شود.

میزان فرانشیز بیمه درمانی دانا

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی دانا با توجه به شرایط لحاظ شده در قرارداد مشخص می‌گردد. در برخی از قراردادها بیمه تکمیلی گروهی به علت بالا بودن تعداد نفرات فرانشیز بیمه درمانی برای آن‌ها لحاظ نمی‌شود اما در سایر قراردادهای بیمه تکمیلی گروهی میزان فرانشیز بین 5 تا 30 درصد می‌توان در نظر گرفت.

مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در تهران

از جمله مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در تهران کلینیک ترنج است.

کلینیک ترنج در شرق تهران [ مناطق نارمک، رسالت، تهرانپارس و تهرانپارس شرقی ] علاوه بر داشتن کیفیت بالا در ارائه خدمات دندانپزشکی، شرایط قسطی و ویژه‌ای را برای بیماران در نظر می‌گیرد.

همچنین این کلینیک تحت پوشش بیمه دانا قرار گرفته و بیمار با توجه به هزینه‌های بالای طرح‌های درمانی می‌تواند از خدمات بیمه در این کلینیک استفاده نماید.

طرح‌ های درمانی تحت پوشش بیمه دانا در دندانپزشکی ترنج

در کلینیک ترنج که جزو مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در شرق تهران است، بیماران می‌توانند از بیمه دانا در طرح‌های‌ درمانی:

 1. جرم گیری دندان
 2. پرکردن (ترمیم) دندان
 3. عصب کشی یا روت کانال
 4. بروساژ دندان
 5. کشیدن دندان عقل
 6. پروتز دندان
 7. جراحی دندان
 8. جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 9. جراحی دندان نهفته در نسح سخت
 10. خدمات ویزیت
 11. رادیوگرافی تک دندان
 12. روکش‌های دندانی
 13. و…

استفاده کنند.

این نکته قابل ذکر است که طرح درمانی ارتودنسی در این کلینیک تحت پوشش بیمه دانا نمی‌باشد. در ادامه به توضیح برخی از  طرح‌های درمانی که در این کلینیک تحت پوشش بیمه دانا قرار دارند می‌پردازیم:

مراکز طرف قرارداد بیمه دانا در تهران - بیمه شو | خرید آنلاین بیمه

جرم گیری دندان با بیمه دانا

جرم گیری دندان از جمله موارد ضروری و بهداشتی است که هر فرد باید آن را در طول زندگی انجام دهد تا مشکلاتی نظیر بوی بد، پوسیدگی و آسیب‌های دیگر به دندان‌ها وارد نشود.

در واقع زمانی که افراد بهداشت دندان و دهان را رعایت نمی‌کنند و به سلامت دندان‌های خود اهمیت نمی‌دهند، پس از مدتی لایه‌ای از مواد غذایی یا به اصطلاح جرم بر روی دندان‌ها نمایان می‌شود.

جرم دندان لایه‌های نازکی هستند که اگر برطرف نشوند، موجب ایجاد بوی بد، پوسیدگی‌های سطحی، کرم‌زدگی دندان و آسیب‌های دیگر به دندان خواهند شد.

به طور معمول جرم‌گیری به دو روش معمولی و عمیق تقسیم می‌شود.

در جرم‌گیری معمولی جرم‌های موجود در سطوح دندان و رسوبات برداشته می‌شود. اما در جرم‌گیری عمیق جرم‌هایی که در لایه‌های عمیق دندان و لثه قرار گرفته‌اند، توسط دندانپزشک به وسیله ابزار مخصوص برداشته و تمیز می‌گردد.

عوامل موثر در هزینه جرم‌ گیری

هزینه نهایی جرم‌گیری به عوامل مختلفی از جمله شدت ناهنجاری، ابزار و روش مورد استفاده، بیمه دندانپزشکی، موقعیت مطب دندانپزشکی، ابتلا بیمار به پریودنتال فعال، معاینه و تصویربرداری، مهارت و تخصص دندانپزشک و… بستگی دارد.

بنابراین برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی باید فرایند جرم‌گیری زیر نظر دندانپزشک متخصص انجام گردد.

دندانپزشک متخصص با درنظر گرفتن بهترین روش درمانی شرایط مناسبی را برای بیمار فراهم خواهد کرد. .

پرداخت هزینه جرم گیری با بیمه دانا

همانطور که گفته شد جرم‌گیری دندان به منظور خارج کردن آلودگی‌ها یا جرم‌های دندانی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی است.

از این رو اکثر بیمه‌های درمانی مانند بیمه دانا هزینه‌های جرم‌گیری را نیز شامل می‌شوند. درنتیجه بیمه شدگان باید با توجه به بیمه درمانی خود اطلاعات کافی را بدست آورده و سپس اقدام به درخواست کنند.

کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان نیز از جمله خدمات تحت پوشش بیمه دانا است که در کلینیک ترنج در شرق تهران و تهرانپارس، بیماران می‌توانند از آن استفاده نمایند.

به دلیل ارائه خدمات به صورت تکمیلی گروهی نمی‌توان میزان مشخصی برای کامپوزیت دندانی تعیین کرد.

قیمت ارتودنسی دندان را نمی‌توان به صورت دقیق اعلام کرد. زیرا متناسب با عوامل متعددی می‌تواند قیمت متفاوتی در انتها داشته باشد.

دندانپزشکی طرف قرارداد کامپوزیت بیمه دانا

بیماران برای برخورداری از خدمات هر بیمه‌ای باید به شعب آن در شهر خود مراجعه کنند و پس از انجام قرارداد، می‌توانند از خدمات آن استفاده نمایند.

برای انجام جراحی کامپوزیت نیز باید مراکز دندانپزشکی را انتخاب کنند که طرف قرارداد با کامپوزیت بیمه دانا باشد. در این صورت بیمه‌ شده طبق سقف تعیین شده در قرار داد می‌تواند در هزینه‌های دندانپزشکی از جمله طرح درمان کامپوزیت استفاده کند.

نحوه استفاده از بیمه تکمیلی دانا

برای استفاده از بیمه تکمیلی دانا می‌توان به دو صورت عمل کرد. بیمار با مراجعه به کلینیک‌هایی که طرف قرارداد با شرکت بیمه دانا هستند و پرداخت درصدی از هزینه‌های درمان، می‌تواند از خدمات بیمه دانا استفاده کند.

پرداخت درصدی از هزینه‌های درمان درواقع همان فرانشیز است که میزان آن در قرارداد بسته شده بین بیمه‌ شده و شرکت بیمه مشخص می‌شود و در نهایت باقی هزینه‌ها را بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی دانا تا سقف تعیین شده پوشش خواهد داد.

استفاده از فاکتور

روش دیگر استفاده از بیمه تکمیلی دانا به این صورت است که پس از مراجعه به کلینیک و انجام درمان، بیمار می‌تواند فاکتور هزینه‌های خود را به همراه مدارک موردنیاز به یکی از مراکز بیمه تکمیلی خدمات دندانپزشکی بیمه دانا تحویل دهد.

به صورت آنلاین با استفاده از گواهی دندانپزشک

در برخی مواقع نیز تنها تایید دنداپزشک معتمد لازم است تا بیمار بتواند برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی دانا اقدام نماید. همچنین می‌تواند با اخذ معرفی‌نامه به صورت اینترنتی در تمام ساعات شبانه روز و ایام هفته، کلیه مراحل را بدون مراجعه حضوری با بارگذاری کارت ملی و گواهی پزشک پروسه بهره‌مندی از خدمات بیمه دانا را انجام دهد.

مدارک لازم جهت دریافت کمک هزینه درمان دندانپزشکی از بیمه دانا

همانطور که گفته شد برای استفاده از خدمات بیمه دانا جهت کمک در هزینه‌های درمانی دندانپزشکی‌ می‌توانید از سه روش اقدام نمایید. اما مدارک مورد نیاز برای رسیدگی و پرداخت هزینه دندانپزشکی در کلینیک ترنج از مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در شرق تهران به شرح زیر است:

 • اصل نسخه دندانپزشک به همراه خدمات انجام شده و شماره دندان
 • تاییدیه دندانپزشک معتمد در صورت نیاز
 • الصاق مدارک و گرافی‌های موردنیاز
 • برای ایمپلنت، ارائه رادیوگرافی پانورکسی قبل و بعد از درمان
 • برای روکش استیل، ارائه فوتوگرافی بعد از درمان
 • برای نایت گارد، ارائه فوتوگرافی پس از درمان
 • برای طرح درمان ریشه، رادیوگرافی قبل و بعد از خدمات
 • جهت ترمیم دندان، ارائه پانورکس قبل و رادیوگرافی بعد
 • برای جراحی نهفته در نسج نرم و سخت ارائه رادیوگرافی قبل از درمان
 • برای جراحی لثه، گرافی قبل از درمان

فرآیند پرداختی بیمه تکمیلی گروهی دانا

پس از عقد قرارداد با  بیمه دانا یا ارائه فاکتور مهرشده توسط مراکز درمانی به یکی از شعب بیمه دانا، هزینه‌های درمانی توسط کارشناسان بخش خسارت بیمه تکمیلی بررسی شده و در صورت تایید مدارک تحویلی، هزینه‌ها با توجه به نرخ مصوب وزارت بهداشت و درمان تا سقف تعیین شده در قرارداد یا بیمه نامه به بیمه شده پرداخت می‌گردد.

این پرداخت از طریق شماره حسابی که در قرارداد ثبت شده انجام می‌شود. بیمه شدگان می‌توانند از طریق پورتال بیمه دانا به نشانی dana-insurance.com میزان استفاده از تعهدات بیمه نامه تکمیلی گروهی و سقف باقی مانده را مشاهده نمایند.

پیگیری هزینه‌ ها

همانطور که گفته شد، بیماران جهت مشاهده و پیگیری هزینه تکمیلی دانا، افراد تحت تکلف بیمه نامه، معرفی نامه خسارت‌ها، مشاهده خسارت‌های پرداختی و… می‌توانند به پورتال بیمه دانا مراجعه نمایند.

برای ورود به سامانه کد ملی سرپرست (بیمه شده اصلی)، سال تولد سرپرست و کلمه عبور تعیین شده لازم است.

بیمه دانا، ارائه دهنده کمک هزینه خدمات دندانپزشکی!

از آنجایی که سلامت دهان و دندان از جمله موارد مهم برای هر فرد به شمار می‌آید، درنتیجه عدم توجه به سلامت باعث بروز بیماری‌های فراوانی از جمله، پوسیدگی، گوارشی و… می‌شود.

امروزه این عدم توجه هزینه‌های زیادی را در حوزه دندانپزشکی و طرح‌های درمانی بر مردم و دولت وارد کرده است. با افزایش هزینه‌ها بسیاری از افراد از مراجعه به دندانپزشک خودداری می‌کنند.

از این رو بیمه دانا با ارائه خدمات در حوزه دندانپزشکی از جمله کمک هزینه در طرح‌های درمانی موقعیت مناسبی را برای این افراد فراهم کرده است.

بیماران در کلینیک ترنج از مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد با بیمه دانا در شرق تهران می‌توانند از خدمات این بیمه بهره ببرند تا سلامت دهان و دندان آن‌ها تضمین شود.

همچنین می‌توانند جهت مشاوره رایگان در مورد تسهیلات، شرایط و نحوه پرداخت هزینه‌های درمانی با کارشناسان ترنج تماس حاصل نمایند.

یکی از مسائلی که بیمه‌گذاران شرکت بیمه دانا به دنبال اطلاع از آن هستند، دستیابی به اطلاعات مراکز طرف قرارداد بیمه دانا می‌باشد تا بتوانند با مراجعه به آن‌ها هزینه‌های درمانی خود را کاهش دهند. دقت داشته باشید که مراکز طرف قرارداد بیمه دانا شامل بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز عکس‌برداری، مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد و … می‌باشد که شما متناسب با کار خود می‌توانید به یکی از آن‌ها مراجعه نمایید.

ارتودنسی رنگی  کمک شایانی در جهت ساختن دندان‌های مرتب، سالم و یک لبخند زیبا می‌کند که شامل براکت‌ها، سیم و نوارهای الاستیک هستند.

سخن پایانی

در جداول فوق ما سعی نمودیم تا تعدادی از بیمارستان‌ها و مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دانا را به شما معرفی نماییم، اما به‌طورقطع این مراکز بسیار گسترده بوده و در نقاط بیشتری از تهرانو سایر مناطق کشور وجود دارد. اگر شما قصد دارید که بیمه‌های درمانی این شرکت بیمه‌ای را خریداری نموده و هزینه‌های درمانی خود را با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد آن کاهش دهید، می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های رسمی بیمه دانا مراجعه نموده و باتوجه به محل زندگی خود از این مراکز آگاهی پیدا نمایید.

دقت داشته باشید که بیمه دانا در قالب بیمه درمانی خدمات گسترده و مفیدی را به شما ارائه می‌نماید؛ بنابراین خالی از لطف نیست اگر با آگاهی از این مزایا خدمات آن را به بهترین شکل برای خود خریداری نمایید.