اقتصادیبرترین های کسب و کارعمومی

مزایای بیمه تکمیلی برای افراد بالای ۶۰ سال

چگونه بیمه تکمیلی شویم

 بیمه تکمیلی درمان یکی از رشته‌های بیمه‌ای است که بسیاری از شرکت‌های بیمه آن را ارائه می‌کنند. این بیمه در حال حاضر به شکل انفرادی، خانوادگی و گروهی صادر می‌شود. به این معنی که اگر شما عضو گروه، صنف، شرکت یا سازمانی هستید، می‌توانید از این طریق بیمه تکمیلی شوید. در غیر این صورت هم اگر می‌خواهید برای خود یا خانواده تان بیمه تکمیلی بگیرید، می‌توانید به صورت انفرادی یا خانوادگی اقدام کنید.

صدور بیمه تکمیلی در گذشته تنها به صورت حضوری انجام میشد و افراد باید برای خرید این بیمه، با مدارک خود به دفاتر بیمه مراجعه می‌کردند. اما در حال حاضر سایت ازکی این امکان را فراهم کرده است تا به صورت اینترنتی و با صرف زمان و هزینه کمتر برای اقدام کنید.

بهترین بیمه تکمیلی | بیمه تکمیلی تامین اجتماعی | تعهدات بیمه تکمیلی شورای حل اختلاف

شرایط سنی بیمه تکمیلی

یکی از مهم‌ترین شرایط بیمه تکمیلی ، شرایط سنی است.

از آنجایی که با بالا رفتن سن، مشکلات جسمانی و بیماری‌های بیشتری برای افراد رخ می‌دهد، شرکت‌های بیمه محدودیت‌های سنی برای صدور بیمه در نظر می‌گیرند تا از این طریق ریسک خود را مدیریت کنند.

شرایط سنی در بیمه‌های تکمیلی مختلف متفاوت است. مثلا برای بیمه تکمیلی گروهی بالای 1000 نفر، محدودیت سنی در نظر گرفته نمی‌شود. اما برای گروه‌های زیر 1000 نفر، متقاضیان بیمه که بالای 60 سال سن دارند، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند.

در بیمه‌ تکمیلی انفرادی هم معمولا برای افراد بالای 60 سال، با تایید پزشک معتمد بیمه و با پرداخت حق بیمه بیشتر، امکان صدور بیمه تکمیلی وجود دارد. البته در بیمه‌های انفرادی معمولا شرکت‌های بیمه افراد بالای 70 سال را بیمه نمی‌کنند.

شرایط سنی بیمه تکمیلی برای فرزندان

یکی از شرایط بیمه تکمیلی که بسیاری از افراد در مورد آن از کارشناسان ما سوال می‌کنند، شرایط سنی فرزندان است. شرایط بیمه تکمیلی گروهی  و انفرادی مشابه بیمه تأمین اجتماعی است. یعنی فرزندان پسر تا سن 22 سالگی و به شرط عدم اشتغال به کار تحت تکفل پدر هستند و بعد از آن هم در صورت اشتغال به تحصیل، بیمه آنها ادامه پیدا خواهد کرد. فرزندان دختر هم تا سن 18 سالگی تحت تکفل پدر هستند و بعد از آن هم تا زمان ازدواج یا اشتغال به کار.

سوابق بیماری قبل از خرید بیمه تکمیلی

اگر همه افرادی که بیمه تکمیلی دارند بخواهند از تمامی پوشش‌های بیمه خود تا بالاترین سقف استفاده کنند، شرکت‌های بیمه متضرر می‌شوند و به سرعت ورشکست خواهند شد. به همین دلیل شرکت‌های بیمه به دنبال این هستند که با ایجاد محدودیت‌هایی در صدور بیمه ریسک خود را کنترل کنند.

به این صورت که این شرکت‌ها برای افرادی که بیماری‌های سخت و پر هزینه‌ای مثل سرطان، ام اس، بیماری قلبی و … دارند، بیمه صادر نمی‌کنند.

در واقع افرادی که قبل از خرید بیمه تکمیلی بیماری مهمی دارند و با هدف درمان همان بیماری و دریافت هزینه‌های آن می‌خواهند بیمه بخرند، معمولا برایشان بیمه تکمیلی صادر نمی‌شود.

البته این محدودیت‌ها بیشتر در بیمه‌های تکمیلی انفرادی اعمال می‌شود. چون قبل از صدور این بیمه، افراد یک فرم پرسشنامه سلامت پر می‌کنند که باید در این فرم به تمام سوابق پزشکی خود با دقت و صداقت اشاره کنند. در صورتی که افراد، با وجود آگاهی از بیماری خود، آن را به شرکت بیمه اطلاع ندهند، در هنگام دریافت هزینه درمان یا همان خسارت خود با مشکل رو به رو می‌شوند. چون شرکت بیمه از طریق پرونده‌های پزشکی فرد، متوجه خواهد شد که شروع آن بیماری به قبل از خرید بیمه تکمیلی برمی گردد و در این حالت هزینه‌ای به او پرداخت نخواهد کرد. حتی در چنین شرایطی شرکت بیمه می‌تواند بدون بازگرداندن مبلغ حق بیمه، بیمه نامه آن فرد را فسخ کند.

البته در بیمههای تکمیلی گروهی، مخصوصا برای گروه‌های با تعداد بالا، معمولا چنین سختگیری‌هایی برای سوابق بیماری بیمه شده‌ها وجود ندارد.

شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین پوشش‌های بیمه تکمیلی، پوشش زایمان است. در شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان، موضوع مهمی وجود دارد به اسم دوره انتظار. دوره انتظار یعنی مدت زمان مشخصی که بعد از خرید بیمه نمی‌توانید از این پوشش استفاده کنید.

در بیمه‌های تکمیلی انفرادی دوره انتظار بین 9 تا 12 ماه است و در بیمه‌های تکمیلی گروهی، با توجه به تعداد افراد بیمه شده، این دوره از صفر تا 9 ماه متغیر است.

مثلا اگر در یک بیمه نامه دوره انتظار زایمان 9 ماه باشد، به این معنی است که تا 9 ماه بعد از خرید بیمه شما نمی‌توانید از این پوشش استفاده کنید. پس شما باید حتما قبل از بارداری برای خرید این بیمه اقدام کنید.

همچنین اگر شما باردار باشید، ممکن است برخی از شرکت‌ها برای شما بیمه تکمیلی انفرادی صادر کنند، اما شما نمی‌توانید هزینه زایمان و یا هر هزینه دیگر مرتبط با آن مثل سونوگرافی، ویزیت و دارو را از بیمه بگیرید.

شرایط بیمه تکمیلی اصناف

بیمه تکمیلی گروهی تنها برای شرکت‌ها و سازمان‌ها صادر نمی‌شود، بلکه تمام گروه‌ها و اصناف می‌توانند برای اعضای خود این بیمه را تهیه کنند. بیشتر شرکت‌های بیمه این نوع بیمه نامه را ارائه می‌کنند اما شرایط بیمه تکمیلی اصناف در شرکت‌های مختلف متفاوت است.

اگر شما مدیر یک صنف یا اتحادیه هستید و یا اگر به عنوان عضو یک گروه یا صنف فعالیت می‌کنید، می‌توانید برای دریافت مشاوره، آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی و سفارش بیمه تکمیلی گروهی به سایت ازکی مراجعه کنید یا با شماره ما تماس بگیرید.

شرایط بیمه تکمیلی ایران

بیمه ایران یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در کشور است که در کنار سایر بیمه‌ها بیمه تکمیلی را هم به متقاضیان خود ارائه می‌کند. بیمه ایران بیمه تکمیلی را تنها به شکل گروهی و برای شرکت‌های حداقل 50 نفری صادر می‌کند.

به طور کلی شرایط بیمه تکمیلی گروهی مثل حق بیمه، پوشش‌ها و سقف تعهدات، دوره انتظار، فرانشیز و … در شرکت‌های مختلف متفاوت است. اگر شما برای خرید بیمه تکمیلی گروهی ایران، نیاز به اطلاعات دقیق تری دارید، ازکی با متخصصان بیمه‌های گروهی خود در خدمت شماست.

ازکی علاوه بر بیمه تکمیلی ایران، بیمه‌های دیگری مثل بیمه تکمیلی دانا، بیمه تکمیلی سامان، بیمه تکمیلی البرز و … را نیز ارائه می‌کند.

سوابق بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی جزو سوابق بیمه‌ای محسوب نمی‌شود و فقط برای جبران خسارت یا هزینه‌های درمان است. اما برای دریافت اطلاعات در مورد بیمه نامه یا پیگیری دریافت خسارت، باید به سایت شرکت بیمه خود مراجعه کنید. معمولا در سایت بیشتر شرکت‌های بیمه بخشی با عنوان استعلام بیمه درمان وجود دارد که شما می‌توانید با وارد کردن کد ملی یا کد بیمه نامه خود، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

همچنین برای دریافت سوابق بیمه تکمیلی خود می‌توانید به صورت حضوری به نمایندگی بیمه‌ای که بیمه خود را از آن خریده‌اید مراجعه کنید.

خرید بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی از ازکی

ازکی به عنوان یک مرکز مشاوره و انتخاب بیمه، انواع بیمه از جمله بیمه درمان تکمیلی را ارائه می‌کند. این بیمه در ازکی هم به شکل انفرادی و هم به شکل گروهی عرضه می‌شود.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات جامع در مورد شرایط بیمه تکمیلی و خرید آن به مراجعه کنید و یا با شماره ما تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات سازمان خود را وارد کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند. ازکی برای ارائه بهترین بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی از تمامی شرکت‌های معتبر بیمه در خدمت شماست