مزایای کارواش بخار چیست؟

دلایل برتری کارواش بخار بسیار قابل توجه است. اگر بخواهیم مزایای کارواش بخار را بصورت دقیق بررسی کنیم بهتر است را در نظر بگیریم.

دلایل برتری کارواش بخار – مزایای روشویی خودرو با بخار

اولین موردی که در این زمینه بسیار قابل توجه است میزان مصرف آب است. در روش های سنتی و کارواش اتوماتیک برای شستشوی خودرو با آلودگی متوسط حداقل 80 لیتر آب مورد نیاز است.

اما ساختار فیزیکی بخار با آب تفاوت های زیادی دارد به همین دلیل میزان مصرف اب در کارواش بخار بسیار کمتر و در حدود یک بیستم روشهای معمول سنتی است.

حجم بخار آب در مقایسه با آب مایع بسیار بیشتر است و زمانی که با فشار بالا به سطح پاشیده می شود توانایی پاک کنندگی بسیار بالایی پیدا می کند.

همچنین دمای بخار بسیار بالاست. حل شدن چربی ها و کثیفی در دمای  بالای بخار که در اکثر موارد بسیار بیشتر از آب جوش است خیلی راحت صورت می پذیرد. تمیز کاری سطوح در بازه دمایی بخار (60 الی 160 درجه سانتیگراد) با دقت زیادی انجام خواهد شد.

سطوح شستشو داده شده با بخار بصورت نانومتری تمیز شده و هرگونه ذرات کثیفی از روی ان تمیز خواهد شد. این ویژگی باعث می شود استفاده از مواد شوینده بسیار کمتر باشد.

دو فایده مصرف کمتر مواد شوینده عبارتند از: صرفه جویی در هزینه مواد شوینده و رعایت اصول بهداشت محیط زیست

با ورود مواد شوینده به فرآیند شستشو و آب پسماند بروی زمین ریخته و در مسیری که تا محل دفع فاضلاب طی می کند باعث از بین رفتن سطح محوطه کارواش می شود. همچنین ورود این آب به چاه فاضلاب باعث نفوذ مواد شیمیایی به منابع زیر زمینی  آب شده و کیفیت آب را از بین می برد.

دلایل برتری کارواش بخار – مزایای توشویی با بخار

بخارشویی را می توان بهترین روش شستشوی داخل خودرو به حساب آورد. بخار بهترین وسیله برای توشویی خودرو می باشد بطوری که شاید به جرات بتوان گفت هیچ جایگزین دیگری نمی توان برای آن قائل شد. لذا جهت بررسی برخی از خصوصیات کاربردی بخار را مورد نظر قرار می دهیم.

خشک شدن سریع خودرو پس از بخارشویی

مهمترین ویژگی بخار برای توشویی خودرو رطوبت مناسب آن است. مخصوصا اگر از بخار خشک استفاده شود. در بخش جلویی و داشبورد خودرو قطعات حساس برقی و الکترونیکی قرار دارد که ممکن است در اثر شستشوی با آب آسیب ببینند. به همین دلیل شستشو با بخار اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند.

دلایل برتری کارواش بخار در توشویی خودرو

رطوبت پایین بخار باعث زودتر خشک شدن خودرو نیز می شود. در توشویی خودرو این موضوع اهمیت بالایی دارد. تصور اینکه بعد از شستشوی صندلی خودرو باید مدت زیادی در انتظار خشک شدن آن باقی ماند برای  زندگی پر مشغله امروز واقعا مشکل به نظر می رسد. این مشکل با بخارشویی بخوبی رفع می شود. بعد از شستشو با بخار در عرض چند دقیقه خودرو قابل استفاده می باشد.

بعد از شستشو با بخار سطح مورد نظر رطوبت زیادی ندارد و بعد از چند دقیقه کاملا خشک خواهد شد. حتی صندلی خودرو که در شستشوی معمولی زمان زیادی باید منتظر خشک شدن آن بود بعد از بخارشویی در کمترین زمان ممکن قابل استفاده است.

تمیز شدن قسمت های غیر قابل دسترس در روش دستی

از طرف دیگر قسمت هایی داخل خودرو وجود دارد که در روش های دستی قابل دسترسی نیستند مانند دریچه کولر، جاسیگاری، کنار صندلی ها، این قسمت ها را نیز با توجه به نفوذ پذیری بالای بخار براحتی می توان شستشو داد.

ضدعفونی کردن و تمیز شدن نانومتری داخل خودرو

بخار داغ کلیه قطعات داخلی خودرو که در دسترس همه سرنشینان می باشد را بخوبی تمیز و ضدعفونی می کند  و باعث از بین رفتن میکروب ها و باکتری های مضر در این قسمت ها می شود.

این عمل گند زدایی بخار بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی و انواع ترکیبات گند زدا و بسادگی قابل انجام است.

بخار دمای مناسبی دارد و در صورت استفاده صحیح و اصولی سبب حل شدن مواد چرب و آلی که روی قطعات داخلی قرار گرفته اند می شود که براحتی پس از عمل بخار زنی میتوان بوسیله یک دستمال آن را تمیز و براق نمود.

از بین بردن بوی بد محیط

اگر محیط بسته داخل خودرو به هر دلیلی (فساد مواد آلی داخل خودرو، بوی سیگار، ماندن خورده های غذا و ریختن نوشیدنی ها و فاسد و بدبو شدن آن، بوی بد ناشی از حضور حیوانات خانگی درون خودرو و … ) بدبو شود می توان با بخارشویی تا حدود زیادی این معضل را برطرف کرد.

معایب کارواش نانو بخار

معایب کارواش بخار : اگر انصاف را در نظر بگیریم ما نتوانستیم هیچ عیبی برای کارواش نانو بخار پیدا کنیم . و هم چنین بازخوردهایی که از مشتریان خود داشته ایم همگی رضایت کامل از کارواش بخار را داشتند . اگر شما در استفاده از کارواش بخار به عیبی برخورد کرده اید از طریق همین صفحه و قسمت ارسال نظرات آن را با ما در میان بگذارید .برای آگاهی از فروش اقساطی کارواش اتوماتیک کلیک کنید.

البته هیچ چیزی بدون عیب نیست و شاید کارواش بخار و شوینده کارواش نیز دارای معایبی باشد . اما ما نتوانستیم عیبی برای این دستگاه پیدا کنیم معایب کارواش نانو بخار در حقیقت صفر است.

روشویی خودرو با کارواش نانو بخار

یکی از مهم ترین کاربردهای کارواش بخار در شستشوی خودرو، روشویی است. امروزه شما می توانید با مراجعه به یک کارواش بخار، شستشو و نظافت بدنه خارجی خودروی خود را به صورت کامل به عهده کارواش بگذارید و قطعا از نتیجه به دست آمده توسط کارواش نانو بخار، رضایت کامل خواهید داشت. این نوع از کارواش ها می توانند تمامی آلودگی های بدنه خودروی شما را تنها با 3 ابزار از بین ببرند: 3 لیتر آب، یک دستمال و دستگاه کارواش نانو بخار. با گذشت 10 دقیقه از شروع این شستشو، شما یک خودروی پاکیزه تحویل خواهید گرفت.

توشویی خودرو با کارواش نانو بخار

از آنجایی که بخار آب، خاصیت تمیز کنندگی بالایی دارد، طبیعی است که شاهد کاربرد فراوان آن در توشویی خودرو باشیم. عموما از کارواش نانو بخار در شستشوی تمامی سطوح قابل شستشو در داخل خودرو استفاده می شود تا صاحب خودرو، در نهایت یک خودروی کاملا پاکیزه و براق تحویل بگیرد. همچنین در موارد زیادی مشاهده می شود که از کارواش بخار برای باز کردن منافذ رادیاتور و کولر خودرو نیز استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت که در استفاده از کارواش نانو بخار، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

آیا مواد شوینده در کارواش نانو بخار، متفاوت است؟

قطعا این سوال برایتان پیش خواهد آمد که مواد شوینده مورد استفاده در کارواش نانو بخار، چه تفاوتی با مواد شوینده دیگر دارند؟ در این کارواش معمولا از مواد شوینده نانو با تکنولوژی خاص استفاده می کنند تا ضمن بالا بردن قدرت حذف آلودگی ها، هیچ ضرری برای محیط زیست نداشته باشد. این مواد شوینده توسط دستگاه کارواش نانو بخار با فشار بخار همراه می شود و آلودگی های سطوح مورد نظر را به صورت کامل از بین می برد.

خروج از نسخه موبایل