استان ها

معرفی پالایشگاه اصفهان به عنوان سودآورترین شرکت پالایشی بورسی کشور

به گزارش سرخط نیوز از اصفهان، محسن قدیری با اشاره به گزارش عملکرد پالایشگاه اصفهان در زمینه سودآوری به عنوان یک شرکت بورسی اظهار داشت: ضمن ابراز خرسندی باید یادآور شوم که ما در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ موفق به کسب ۲۶ هزار میلیارد تومان سود خالص شده است.

وی افزود: سود هر سهم در این دوره نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته ۱۷۳ درصد رشد داشته است که با این میزان رشد، پالایشگاه اصفهان در بین شرکت‌های پالایشی و نفتی پذیرفته شده در بورس رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان اضافه کرد: با وجود یکسان بودن روند کاهشی تفاوت نرخ نفت خام با نرخ فرآورده‌های نفتی (Crack Spread) بین شرکت‌های پالایشی که منجر به زیان شرکت‌هایی همانند پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت تبریز در مقایسه عملکرد سه ماهه سوم سال جاری با سه ماهه سوم سال گذشته شده است، شرکت پالایش نفت اصفهان در این دوره در سود ناخالص ۴۰ درصد نیز رشد داشته است.

وی تصریح کرد: بازده شرکت پالایش نفت اصفهان به نسبت سرمایه اولیه از بدو بورسی شدن و از ۱۴ سال گذشته بهترین عملکرد را در سال جاری به خود اختصاص داده است.

قدیری ابراز داشت: همه این دستاوردها در سایه همت پرسنل خدوم و زحمتکش به ویژه هیات مدیره و مدیران و روسای شرکت به واسطه حُسن تعلق خاطر به شرکت پالایش نفت اصفهان به دست آمده است.

46