بین الملل

موسوی: سال‌هاست فوتبال ما در حال درجا زدن است/ نکونام کار غیراخلاقی نکرد

موسوی: سال‌هاست فوتبال ما در حال درجا زدن است  نکونام کار غیراخلاقی نکرد

پیشکسوت تیم استقلال گفت: سال‌هاست فوتبال ما در حال درجا زدن است و نباید انتظار داشته باشید بازی تماشایی را ببینید.‌

سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره تساوی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دربی ۱۰۲ اظهار کرد: بازی متعادلی را شاهد بودیم و هر دو تیم دویدند و جنگیدند تا برنده شوند؛ اما حق‌شان مساوی بود که در نهایت به آن رسیدند و به نظرم همه از این نتیجه راضی بودند.

VAR نبود حق استقلال ضایع می‌شد

وی در خصوص اینکه اعضای تیم پرسپولیس کسب ۳ امتیاز را حق خود می‌دانستند، عنوان کرد: اگر اعتراض به پنالتی است که واضح بود و جای تعجب داشت داور به چه دلیل همان لحظه وقوع خطا اعلام پنالتی نکرد و از طریق VAR اعلام پنالتی کرد. مدافع پرسپولیس با بی‌احتیاطی تکل زد و تعادل هافبک استقلال را به هم زد.  وقتی خطای پنالتی رخ داده، دلیلی ندارد تا داور بعد از بازبینی صحنه اعلام پنالتی نکند. حتی خطای قبلی که داور فیلم آن را از طریق VAR بررسی کرد هم جا داشت تا پنالتی اعلام شود چون دست مهاجم استقلال را همان مدافعی که پنالتی داد، قفل کرده بود. اگر VAR نبود حق استقلال ضایع می‌شد و با وجود این تکنولوژی استقلال به حق خود رسید.

نباید انتظار بازی زیبا را در ایران داشت 

پیشکسوت تیم استقلال در مورد اینکه بسیاری معتقدند دربی بارفنی چندانی نداشت و همانند یک بازی معمولی برگزار شد و به پایان رسید، عنوان کرد: کلا فوتبال‌مان بار فنی ندارد و این مسئله مختص دربی نیست. سال‌هاست فوتبال ما در حال درجا زدن است و نباید انتظار داشته باشید بازی تماشایی را ببینید.‌ گهگاه بازی‌های پرسپولیس زیبا می‌شود که بگیر نگیر دارد و در برخی مواقع بازی‌های متوسط و در بیشتر موارد بازی‌های باشگاهی ایران کسل کننده است. دو تیم استقلال و پرسپولیس دوست نداشتند بازنده دربی باشند و حساسیت بیش از اندازه و کاذب دربی مانع از آن شد تا حداقل بازی خود را برگزار کنند.

نکونام هیجان مثبت داد

موسوی در مورد اعتراض‌های بیش از اندازه جواد نکونام به داوری در کنار زمین و خوشحالی عجیب وی پس از اعلام پنالتی و گل شدن پنالتی، تصریح کرد: رفتارهای مربیان در کنار زمین با هم متفاوت است و هر کسی به نوعی انرژی خود را نشان می‌دهد. برخی مربیان مثل جواد نکونام و فرهاد مجیدی یا سرمربیان خارجی مثل ژوزه مورینیو یا یورگن کلوپ، شادی خود را با رفتارشان نشان می‌دهند. برخی مربیان هم دروی نیمکت می‌نشینند و تکان نمی‌خورند. نکونام کار غیراخلاقی نکرد و اگر اعتراضی هم داشت، داور و کمک‌های او، این موارد را دیدند و اگر لازم بود تذکر می‌دادند یا تصمیم دیگری گرفته می‌شد. به نظرم هیجان مثبت دادن باعث قشنگی و جذابیت فوتبال می‌شود.

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.